NEWSY Wrocław
i dolnośląskie

Dolnośląska Szkoła Wyższa dołączyła do największej grupy uczelni niepublicznych w Polsce

Dolnośląska Szkoła Wyższa dołączyła do grupy uczelni, których założycielem jest Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia. Władze DSW wraz z nowym założycielem będą ściśle współpracować i podejmować wspólnie strategiczne decyzje dotyczące kierunków rozwoju uczelni. Jednocześnie DSW zachowuje swoją odrębność i budowaną od ponad 20 lat markę.

Pierwszym formalnym krokiem w zacieśnianiu współpracy między Dolnośląską Szkołą Wyższą, a uczelniami grupy TEB Akademia, było podpisanie w styczniu 2016 r. umowy  o powołaniu Unii Akademickich Niepublicznych Uczelni Wrocławia. W dniu 27 września 2018r. Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia objęło funkcję założycielską Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Zmiana w strukturze założyciela nie wpłynie na obecny i dalszy proces kształcenia aktualnych studentów DSW. Dolnośląska Szkoła Wyższa pozostaje niezmiennie odrębną uczelnią wyższą. W najbliższym czasie wprowadzone zostaną m.in. usprawnienia w obsłudze spraw studenckich, a także zostaną stworzone możliwości studiowania w pozostałych uczelniach z grupy TEB Akademia na preferencyjnych warunkach.

Nad rozwojem naukowym i dydaktycznym DSW, jak dotychczas, czuwać będzie JM Rektor, prof. DSW dr hab. Ewa Kurantowicz. Kadra naukowo-dydaktyczna z Panią Rektor na czele odpowiedzialna będzie za rozwój Uczelni zmierzający do utrzymania uprawnień akademickich i wysokiego poziomu nauczania.

Dolnośląska Szkoła Wyższa, która od lat w rankingach Perspektyw uznawana jest za najlepszą magisterską niepubliczną uczelnię na Dolnym Śląsku, kształci obecnie blisko 3,5 tys. studentów na studiach licencjackich, inżynierskich magisterskich, podyplomowych oraz doktoranckich. Od teraz DSW dzięki obecności w Grupie TEB Akademia może korzystać ze wspólnych doświadczeń i wypracowanych praktyk, zachowując jednocześnie odrębność jako Uczelnia.

Centrum Rozwoju Szkół Wyższych TEB Akademia ma wieloletnie doświadczenie na rynku edukacyjnym i jest koordynatorem działań grupy uczelni niepublicznych, do której należą Wyższe Szkoły Bankowe w 9 miastach w Polsce oraz Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu. W uczelniach tych kształci się łącznie ok. 60 tysięcy studentów i słuchaczy studiów podyplomowych oraz studiów MBA.

data ostatniej modyfikacji: 2018-09-28 09:23:06
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków we Wrocławiu
IH_Wroclaw_220.gif
boks.gif

Nauka języka za granicą
przeglad_nauka_jezyka_zagranica.gif

Przegląd uczelni w Polsce
wsf_220.gif
WSSIP_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Studiuj w AHE
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku - 6
 
Polityka Prywatności