Angielski dla prawników w International House

Kursy angielskiego dla prawników to nowość, która pojawiła się w ofercie International House. Zajęcie adresowane są głównie dla praktykujących prawników i osób poruszających się w międzynarodowym środowisku biznesu, ale także studentów prawa, ekonomii czy stosunków międzynarodowych.

Jaki poziom znajomości angielskiego jest wymagany?

Minimalny poziom znajomości potrzebny uczestnikom to B1/B2.

Co obejmuje kurs Legal English?

Kurs Legal English oferuje praktyczną wiedzę zarówno językowo-leksykalną z zakresu angielskiego prawniczego, jak i merytoryczną wiedzę z zakresu funkcjonowania anglosaskich systemów prawnych i obowiązujących w poszczególnych gałęziach prawa regulacji.

Company and Corporate Law,
Contract Law,
Civil Law,
Public Law and Criminal Law
to główne przedmioty będące u podstaw niniejszego kursu.

Poza specjalistycznym słownictwem prawniczo-biznesowym opartym na tekstach źródłowych (m.in. Acts, Contracts, Summons) Uczestnicy nauczą się sporządzać umowy, umowy spółek Ltd, pozwy, pisma procesowe w języku angielskim, ale przede wszystkim nauczą się czytać je i rozumieć. To ostatnie twierdzenie może wydawać się Państwu błahe, ale proszę wierzyć, a najlepiej przekonać się osobiście, że lektor - pierwszy polski prawnik - trainning solicitor w Irlandii, z ponad 12-letnim doświadczeniem w systemie common law m.in. irlandzkim, brytyjskim, amerykańskim, i zachodnich systemach prawnych niemieckim i meksykańskim - szybko wyprowadzi Państwa z tego przekonania.

Kurs ma na celu nie tylko pogłębienie wiedzy z języka angielskiego czy merytorycznego poznania brytyjskich czy irlandzkich regulacji, ale kładzie przede wszystkim nacisk na rozwinięcie Państwa praktycznych umiejętności, przełamanie pewnych barier czy wiary w siebie i swoje umiejętności, by pokazać Państwu, że warto, że umiecie i że możecie z łatwością odnaleźć się w anglojęzycznym świecie prawa, biznesu, negocjacji czy swobodnej konwersacji na temat świata i polityki. Niezależnie od jego poziomu - Państwo, po zakończeniu kursu będziecie reprezentować ten wysoki.
Warunek: nauka, nauka, nauka. Z doświadczenia wiemy, że wiedza sama nie przyjdzie!

Kurs pomoże również wykształcić umiejętność swobodnego posługiwania się prawniczym angielskim w trakcie negocjacji i spotkań biznesowych.


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-26 09:14:04
Komentarze
 
Polityka Prywatności