26 listopada 2008 (środa)
Hłaskoteka w Mediatece
Marek Hłasko to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku i jedna z najbarwniejszych postaci polskiej kultury minionego stulecia. Twórca takich dzieł jak „Piękni, dwudziestoletni” czy „Ósmy dzień tygodnia” był jednym z najbardziej niepokornych i kultowych twórców Polski Ludowej.
Nazywano go polskim Jamesem Deanem, stawiano obok Edwarda Stachury i porównywano z Witoldem Gombrowiczem.
O „Hłaskotece”
Akcja „Teraz Hłasko” to inicjatywa, której celem jest przybliżenie młodym ludziom twórczości i biografii Hłaski. Akcja nie ma jednak tylko charakteru in memoriam, lecz ma także zainspirować młodych ludzi. Dlatego jest realizowana na kilku płaszczyznach, których spoiwem jest osoba i dorobek Marka Hłaski. Pierwszym elementem akcji „Teraz Hłasko” była „Hławka”, czyli nowa ławka postawiona przy grobie Marka Hłaski na warszawskich Powązkach. Drugim warszawska wystawa prac inspirowanych twórczością Marka Hłaski zatytułowana „Pociąg do Hłaski". „Hłaskoteka” to kolejny etap akcji, tym razem odbywający się we Wrocławiu.
Wystawę będzie można oglądać
od 28 października do 26 listopada w Mediatece. Zostanie na niej zaprezentowanych osiem prac młodych fotografików i grafików inspirowanych wybranym cytatem z twórczości Marka Hłaski. Oficjalne otwarcie wystawy z udziałem zaproszonych gości 28 października o godzinie 14.00.
Serdecznie zapraszamy!
ostatnia zmiana: 2008-10-27