Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Archiwum
26 listopada 2008 (środa)
Marek Hłasko to jeden z najwybitniejszych polskich pisarzy XX wieku i jedna z najbarwniejszych postaci polskiej kultury minionego stulecia. Twórca takich dzieł jak „Piękni, dwudziestoletni” czy „Ósmy dzień tygodnia” był jednym z najbardziej niepokornych i kultowych twórców Polski Ludowej.
30 września 2008 (wtorek)
Alicja Kołodziejczyk (ur. 1982) jest z wykształcenia botanikiem. Studiowała na Wydziale Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Botanika. Pracę licencjacką napisała w Zakładzie Cytogenetyki i Specjacji Roślin. Jednak od wielu lat jej pasją jest fotografia.
29 sierpnia 2008 (piątek)
Wędrówka przysłowiowym placem po mapie podczas krajoznawczych wakacyjnych spotkań w AGORZE, skierowanych do dzieci w wieku 7-12 lat, ma już swoją kilkuletnią tradycję i cieszy się dużym zainteresowaniem.
27 sierpnia 2008 (środa)
Takiej wystawy jeszcze w Polsce nie było. Ekspozycja umieszczona jest w pociągu, zatrzymującym się na stacjach i dworcach Dolnego Śląska.
25 sierpnia 2008 (poniedziałek)
„’68. Środek Peerelu” to tytuł nowej wystawy fotograficznej, która zostanie otwarta już 4 sierpnia 2008 roku na Wrocławskim rynku (pierzeja północna). Organizatorem wystawy jest Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” we współpracy z Fundacją Ośrodka KARTA. Ekspozycję będzie można oglądać do 25 sierpnia 2008 roku.
13 sierpnia 2008 (środa)
Wystawę plenerową o tematyce architektonicznej będzie można zobaczyć w dniach od 1.08.2008r. do 13.08.2008 roku na placu Solnym we Wrocławiu. Organizatorem wystawy jest Ośrodek „Pamięć i Przyszłość” W wyniku II wojny światowej większa część Wrocławia uległa zniszczeniu.
27 czerwca 2008 (piątek)
Absolwentka liceum plastycznego w Opolu - specjalizacja: ceramika (dyplom2004). Obecnie studentka Opolskiego Instytutu Sztuki oraz Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku historia sztuki.
13 czerwca 2008 (piątek)
Kolektyw Ikoon, począwszy od wystawy "Selekcja" w ramach projektu "Umpolen" w wiedeńskim MuseumsQuartier, przedstawia jak bardzo prostymi metodami można uzyskać władzę. Artyści znaleźli prosty sposób, aby panować nad wykreowanymi przez siebie sytuacjami.
08 czerwca 2008 (niedziela)
Droga to minialbum fotografii dokumentalnej Magdy Podsiadły, dziennikarki, podróżniczki i autorki tekstów o fotografii. Rodzaj intymnego dziennika fotograficznego z wypraw do Afryki, które autorka podejmuje systematycznie od 1996 roku.
08 czerwca 2008 (niedziela)
Pewna Finlandia to wystawa aktualnej sztuki fińskiej, prezentująca dwunastu czołowych artystów z tego kraju. Eksponowane prace łączą materiały i formy naturalne: kości zwierzęce, trawę, kurz z wytworami cywilizacyjnymi, takimi jak stal, buty czy respiratory.
25 maja 2008 (niedziela)
W ramach kolejnej odsłony projektu „ Miejsce Dla Sztuki w Firleju” zapraszamy na wernisaż wystawy grupy artystycznej „ Błond w Sztuce”, który odbędzie się 28 kwietnia o godz.18.00.
25 maja 2008 (niedziela)
Autor jest młodym podróżnikiem, który był min. w: Estonii, Hiszpanii, Mali, Maroko, Portugalii, Rumunii, Stanach Zjednoczonych oraz Turcji. W jego wyprawach zawsze towarzyszy mu aparat, dzięki któremu może uwiecznić twarze spotkanych ludzi, piękno krajobrazów i dorobek kultury społeczności, które odwiedza.
15 maja 2008 (czwartek)
Pierwsze spotkanie chorego umęczonego bólem z lekarzem, wywiad lekarski, zbieranie informacji o chorobie nazywają medycy anamnezą. W ten sposób nawiązują do Platona. Platońskie rozumienie anamnezy było znacznie szersze i obejmowało poznanie rzeczy poprzez przypomnienie, niezależne od doświadczenia zmysłowego człowieka.
11 kwietnia 2008 (piątek)
Grafiki eksponowane na wystawie, wykonane techniką akwaforty, powstały na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wyłaniające się raz z białego, innym razem z czarnego tła, sylwetki postaci ludzkich przybierają różne pozy, przenikają się nawzajem, wpływając tym samym na dynamikę kompozycji.
06 kwietnia 2008 (niedziela)
Od 29.03 (sobota) do 6.04 (niedziela) na wrocławskim Dworcu Nadodrze będzie można zwiedzać multimedialną wystawę „Pociąg do historii”. Tematyka ekspozycji obejmuje historię ziem zachodniej Polski od 1939 do 2007 r. Wrocław to pierwsza stacja na trasie podróżującej wystawy w 2008 roku.
28 marca 2008 (piątek)
Alicja Konury;rocznik 1978, absolwentka Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego.Studentka V roku Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.
07 marca 2008 (piątek)
Ekspozycję tworzą ilustracje nawiązujące w swej stylistyce do komiksu. Artysta posługuje się typową dla tego gatunku szybką, dynamiczną, szkicową kreską. Poprzez połączenie słowa pisanego z obrazem mamy tu do czynienia z zabawnymi scenkami z życia codziennego.
31 stycznia 2008 (czwartek)
Wernisaż wystawy Krzysztofa Saja pt: „Fotografie miejskie”. Jest to kolejna ekspozycja odbywająca się w ramach projektu – „ Miejsce Dla Sztuki w Firleju”. Prace będzie można oglądać do 31.01.2008.
30 stycznia 2008 (środa)
Justyna Godlewska-Iskierka jest absolwentką wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dyplom z grafiki i malarstwa obroniła w 1998 r. Od tego czasu zajmuje się grafiką wydawniczą i reklamową. Przed sztalugami staje w wolnych chwilach, czerpiąc inspiracje z muzyki, przyrody i miasta.
12 grudnia 2007 (środa)
Autor wystawy jest absolwentem i asystentem na Wydziale Rzeźby we wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Z pasją tworzy prace przestrzenne i płaskie (medale, plakiety) z brązu, żeliwa, aluminium - wykorzystując technikę artystycznego odlewu. Sam przygotowuje formy, buduje piece odlewnicze, organizuje także pokazy i warsztaty, prowadząc działalność edukacyjną i promocyjną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.
19 listopada 2007 (poniedziałek)
„Drzwi i okna. Rzeczy, urządzenia, struktury... Jednoczesne połączenie i oddzielenie tego, co w środku od tego, co na zewnątrz. Droga do świata lub sposób na izolację. Czy ich wygląd mówi nam o tym, czym są i co się za nimi kryje? Czy zapomniane i pozbawione funkcji tracą swój potencjał i stają się już tylko obrazem?”
19 listopada 2007 (poniedziałek)
Otwarcie wystawy fotografii Artura Korzeniowskiego. Wystawa potrwa do 19.11.
Ekspozycję tworzą dwa cykle tematyczne. Pierwszy zatytułowany „Mglista rzeczywistość wielkich miast” to biało-czarne zdjęcia pochodzące z różnych lat, wykonane podczas codziennych wędrówek i podróży.
14 listopada 2007 (środa)
Kazimierz Franczuk urodził się w Samborze, w 1942 r. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Pięknych (obecnie ASP) we Wrocławiu, na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby ze specjalnością projektowania szkła. Był także pracownikiem dydaktycznym tejże uczelni. Interesował się rysunkiem, grafiką artystyczną i użytkową, zrealizował wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych, zdobywał nagrody i wyróżnienia w konkursach plastycznych.
19 października 2007 (piątek)
Walt Disney to ikona świata przesyconego mitami, legendami, postaciami ze świata fantazji i dziwacznych zjawisk z pogranicza erotyki i teorii spiskowych. Z jednej strony nieśmiertelne przygody Myszki Miki i Kaczora Donalda – zabawne, urocze, z podskórnym morałem. Z drugiej - wspólne zdjęcie z niemieckim współtwórcą rakiety V2, Wernherem von Braun. I gdzieś pomiędzy tym wszystkim istnieje klub 33, sekretna atrakcja parku Disneyland, widoczna na ostatnim etapie trasy Piratów z Karaibów.
30 września 2007 (niedziela)
„Drzwi i okna. Rzeczy, urządzenia, struktury... Jednoczesne połączenie i oddzielenie tego, co w środku od tego, co na zewnątrz. Droga do świata lub sposób na izolację. Czy ich wygląd mówi nam o tym, czym są i co się za nimi kryje? Czy zapomniane i pozbawione funkcji tracą swój potencjał i stają się już tylko obrazem?”
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności