W WSB gościł Ambasador Turcji

W Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbyło się dzisiaj seminarium polsko-tureckie, którego inicjatorem był Dział Kontaktów Pozaeuropejskich w Wydziale Współpracy z Zagranicą Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Spotkanie odbyło się przy współudziale uczelni oraz Polsko-Tureckiej Izby Gospodarczej w partnerstwie merytorycznym banku Citi Handlowy. Gościem specjalnym spotkania był Ambasador Turcji, dr Yusuf Ziya Ozcan.

Polska i Turcja mają kilkusetletnią historię pełnej przyjaźni, lojalności i zaufania we współpracy. To ważne, by tę współpracę pielęgnować i przekazywać ją następnym pokoleniom - powiedział Ambasador Yusuf Ziya Ozcan, witając uczestników spotkania, wśród których, oprócz przedstawicieli organizatorów, znaleźli się przedsiębiorcy z Wrocławia i Dolnego Śląska, przedstawiciele specjalnych stref ekonomicznych, przedstawiciele biur podróży oraz studenci i wykładowcy Wyższej Szkoły Bankowej, a także inne osoby zainteresowane szerokimi możliwościami współpracy między Turcją a Polską.

Seminarium polsko-tureckie to inicjatywa, mająca na celu wsparcie dolnośląskich przedsiębiorstw zainteresowanych prezentacją kompleksowej i konkurencyjnej oferty na rynku tureckim oraz promocja atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. - Moje marzenie, że Dolny Śląsk będzie różnorodnym kulturowo miejscem, otwartym na nowości, inwestorów i turystów, właśnie się spełnia - mówił w tym kontekście Członek Zarządu UMWD, Jerzy Michalak. Również Rektor Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, prof. dr hab. Stefan Forlicz wyraził nadzieję, że seminarium pozytywnie wpłynie na dalszy rozwój współpracy między Dolnym Śląskiem a Turcją, szczególnie w obszarze kooperacji akademickiej.

W ramach seminarium odbyły się dwa panele dyskusyjne. Pierwszy z nich poświęcono możliwościom współpracy między oboma państwami w obszarze gospodarki. W trakcie rozmów podkreślano potrzebę zainteresowania możliwościami współpracy z tureckimi przedsiębiorstwami małych i średnich firm z Dolnego Śląska, ponieważ obecnie w wymianie handlowej dominują duże przedsiębiorstwa i korporacje.

Drugi panel dotyczył możliwości współpracy w obszarze turystyki i kultury. Co ważne, strony rozmawiały nie tylko o wyjazdach turystycznych Polaków do Turcji, ale też o możliwościach kierowania oferty turystycznej Dolnego Śląska oraz Wrocławia do mieszkańców Turcji.

Miłym akcentem w trakcie seminarium były tradycyjne tureckie przekąski zapewnione przez Ambasadę Turcji.

Więcej informacji: http://www.wsb.pl/wroclaw/aktualnosci/seminarium-polsko-tureckie

O WSB we Wrocławiu


opublikowano: 2016-01-26
Komentarze
Polityka Prywatności