2020-12-08 18:00

Mariusz Szczygieł na UWr

Mariusz Szczygieł wygłosi 8 grudnia na Uniwersytecie Wrocławskim wykład online "W Czechach mieszka moja dusza". Początek o godzinie 18:00.

Zdobywca tytułu Dziennikarz Roku 2013 w konkursie Grand Press. Czechofil – autor kilku bestselerowych książek o naszym południowym sąsiedzie. Autor monumentalnej, trzytomowej antologii polskiego reportażu XX wieku „100/XX” Odznaczony orderem Polonia Restituta. Nauczyciel wielu reporterów młodego pokolenia, prowadzi autorskie zajęcia w Polskiej Szkole Reportażu. Zdobył nagrodę Autorytet 2015 w konkursie Mediator, przyznawana przez wszystkich studentów szkół dziennikarskich w Polsce. Jesienią 2018 roku ukazała się jego książka reporterska „Nie ma”, za która otrzymał Nagrodę Nike.

Mariusz Szczygieł specjalnie na wykład przyjedzie do Wrocławia. Wykład miał być otwarty – ale z powodu pandemii musimy go przenieść do sieci. Choć dzięki temu na wykładzie – wirtualnie – mogą pojawić się tłumy! I już teraz na Was czekamy. Wykład będziemy transmitować na naszych kanałach społecznościowych: na YouTube i facebooku. Już teraz w poniższym linku czekamy na Wasze pytania. Bo po wykładzie będzie szansa na rozmowę z autorem „Gottlandu”.

Program Visiting Professors to cykl wizyt znanych naukowców, artystów, ludzi biznesu z całego świata realizowany na Uniwersytecie Wrocławskim. Finansowane są one z budżetu miejskiego (fundusz Scientiae Wratislavienses). Goście przyjeżdżają do Wrocławia na zaproszenie Prezydenta Wrocławia, rektorów wrocławskich uczelni i dyrektorów instytutów naukowych, a organizacji wizyt podejmują się uczelnie oraz instytuty. Mariusz Szczygieł przyjeżdża na zaproszenie Zakładu Bohemistyki Instytutu Filologii Słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.


data ostatniej modyfikacji: 2020-11-26 13:54:44
Komentarze
 
Polityka Prywatności