Przejdź do: newsy Wrocław
2019-10-30 19:00

Koncert pianistki Veroniki Iltchenko w UWr

Koncert odbędzie się 30 października w Oratorium Marianum Uniwersytetu Wrocławskiego o godzinie 19:00. Wstęp wolny.

Veronika Iltchenko wystąpi z repertuarem świadczącym o jej ogromnej pasji do muzyki Debussy’ego oraz najznamienitszych kompozytorów rosyjskich.

Pianistka chętnie skłania się ku muzyce polskich i belgijskich kompozytorów, a chcąc uczcić 200. rocznicę narodzin Stanisława Moniuszki, zaprezentuje utwór Wilanella Des-dur. Tego arcydzieła z polskiego repertuaru na fortepian nie zabraknie później w programie recitali, które odbędą się w Belgii. Pianistka pragnie przedstawić polskiej publiczności również jednego z najwybitniejszych kompozytorów belgijskich, Josepha Ryelandta. Z okazji 150. rocznicy narodzin tego pochodzącego z Brugii artysty Filharmonia Narodowa Belgii zamierza w 2020 roku poświęcić uwagę głównie jego twórczości.

Veronika Iltchenko podbiła serca publiczności swym inteligentnym podejściem do każdego utworu oraz pełną mocy i  nienaganną techniką wykonania.

Repertuar koncertu składający się ze słynnych utworów fortepianowych, które wyszły spod pióra takich kompozytorów jak Moniuszko, Ryelandt, Debussy i Prokofjew, charakteryzujących się intensywnością barw i błyskawicznymi pasażami z wplecionymi wirującymi tańcami Babadżaniana, idealnie współgra z wirtuozerią tej wybitnej pianistki.


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-25 12:51:50
Komentarze
 
Polityka Prywatności