Przejdź do: newsy Wrocław
2019-10-22 10:00

Pierwsza taka akademia cyberbezpieczeństwa w Polsce

We Wrocławiu 22 października br. zostanie otwarta Akademia Stormshield. Będzie to pierwszy w Polsce tego typu projekt, w ramach którego marka Stormshield, należąca do koncernu Airbus Group, nawiąże współpracę z uczelnią wyższą. Zadaniem Akademii jest kształcenie specjalistów IT w obszarze technologii zabezpieczeń sieciowych.

Akademia Stormshield to program edukacyjny przeznaczony dla studentów uczelni wyższych jako pierwsza w Polsce wdraża go Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu. Program pozwala na zapoznanie się ze współczesnymi trendami i technologiami w obszarze bezpieczeństwa sieci komputerowych.

Otwarcie Akademii Stormshield odbędzie się we wtorek 22 października br. o godz. 10:00 w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu (budynek A, aula 110, ul. Fabryczna 29-31). W wydarzeniu jako prelegenci wezmą udział specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa, polscy i europejscy przedstawiciele marki Stormshield oraz firmy DAGMA, dystrybutora rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa informatycznego.

- Ostatnie lata przyniosły niespotykaną dotąd różnorodność i ilość zagrożeń towarzyszących powszechnemu stosowaniu technologii IT. Również zmiany prawne (np. słynne już RODO) wymusiły zmianę myślenia przedsiębiorców na temat bezpieczeństwa danych i lepszej ochrony biznesu w sieci. Lawinowo rośnie zapotrzebowanie na ludzi specjalizujących się w technologiach bezpieczeństwa. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi The Stormshield Academy Partnership Programme (francuskiej grupy Airbus), czyli nasza Akademia Stormshield, w ramach której będziemy kształcić inżynierów praktycznie przygotowanych do wdrażania rozwiązań kompaktowej ochrony sieci (UTM Unified Threat Management) przedsiębiorstw i organizacji przed zagrożeniami - mówi Marcin Pieleszek, wykładowca na kierunku informatyka w WSB we Wrocławiu, ekspert w zakresie bezpieczeństwa sieci teleinformatycznych.

Podstawą działania Akademii jest laboratorium komputerowe, w którego wyposażeniu pomogła firma Stormshield. Uczący się w nim studenci będą zdobywać wiedzę i rozwijać umiejętności w obszarze wdrażania, konfiguracji i zarządzania sieciami komputerowymi.

- Stormshield należy do grupy Airbus i jest europejskim liderem w obszarze bezpieczeństwa infrastruktury cyfrowej. Misją firmy jest zapewnienie bezpieczeństwa cybernetycznego i ochrony danych firm i jednostek administracji publicznej. Rosnąca liczba zagrożeń w świecie IT powoduje wysokie zapotrzebowanie na specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa. Projekt Akademia Stormshield został powołany do życia, żeby pomóc uczelniom wyższym w jak najlepszym przygotowaniu studentów do wejścia na rynek pracy w działach IT. Pozwala zdobyć praktyczne kompetencje w zakresie konfiguracji i zarządzania zaawansowanymi rozwiązaniami do ochrony sieci komputerowych klasy UTM i Next-Generation Firewall - tłumaczy Xavier Prost, Dyrektor działu szkoleń i dokumentacji w Stormshield.

- Chcemy, żeby studenci opuszczając mury uczelni, byli gotowi do realizacji zadań w obszarze bezpieczeństwa IT i mogli wykazać się przed pracodawcą praktycznymi umiejętnościami m.in. projektowaniem i implementacją polityk bezpieczeństwa sieci, konfiguracją tuneli VPN czy wdrażaniem brzegowych urządzeń do ochrony sieci. Istotny jest dla nas fakt, że studenci mogą zdobywać doświadczenie w laboratoriach wyposażonych w urządzenia lub maszyny wirtualne Stormshield, dokładnie takie, jakie na co dzień chronią sieci klientów w Polsce i na świecie. Dzięki temu trafiający na rynek pracy absolwenci będą dysponowali praktyczną wiedzą, dzięki której mogą aplikować na takie stanowiska jak administrator bezpieczeństwa sieci, inżynier systemowy, młodszy specjalista ds. bezpieczeństwa sieci i inne - komentuje Paweł Śmigielski, Country Manager Poland w Stormshield.

Konferencja inaugurująca Akademię Stormshield w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu jest otwarta dla wszystkich zainteresowanych, uczestnictwo w niej jest bezpłatne. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy na wydarzenie.


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-16 14:44:39
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków we Wrocławiu
IH_Wroclaw_220.gif
profi_Lingua_test_220.jpg

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni
SWPS_220_uni.jpg
wsf_220.gif
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura studenci
 
Polityka Prywatności