Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Wrocław
2018-12-11

Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie – konferencja i premiera książki

okładka poradnika

Większość ataków rozpoczyna się od otworzenia niewłaściwego e-maila. Na użytkowników internetu czyha wiele niebezpieczeństw, które mogą doprowadzić do utraty pieniędzy, danych i reputacji. Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu zaprasza na spotkanie poświęcone bezpieczeństwu w cyfrowym świecie i premierę poradnika dla użytkowników internetu.

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi zabezpieczających urządzenia i chroniących działalność użytkowników w sieci. Aby jednak zadbać o swoje bezpieczeństwo, trzeba mieć świadomość zagrożeń, wypracować sobie odpowiednie nawyki oraz wiedzieć, jak dotrzeć i korzystać z rozwiązań zapewniających ochronę. Wiedzę tę zebrał Marcin Pieleszek, informatyk, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu, który napisał książkę pt. „Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie. Poradnik bezpieczeństwa IT dla każdego” wydaną przez wydawnictwo Helion.

Premiera książki odbędzie się 11.12.2018 r. w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu, ul. Fabrycznej 29-31, w auli 110 w budynku A. Towarzyszyć jej będzie konferencja z udziałem przedstawicieli branży IT i świata biznesu - Patronów wydania. Opowiedzą oni o swoich pozytywnych i negatywnych doświadczeniach związanych z korzystaniem z nowych technologii i sieci oraz przedstawią uczestnikom swoje rekomendacje dotyczące bezpieczeństwa.

Wydawnictwo Helion przygotowało dla uczestników rabat 25% na zakup poradnika. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Bezpieczeństwo w sieci zależy od nas samych

- To jest książka napisana przez informatyka dla nie-informatyków, czyli każdego użytkownika wszechogarniającej nas w każdej dziedzinie technologii. Żyjemy w świecie, w którym telefony, telewizory itp. stały się komputerami, rozwija się „internet rzeczy” i coraz więcej urządzeń podłączonych jest do globalnej sieci. Swoje finanse firmowe i osobiste powierzyliśmy również systemowym komputerowym. Bezpieczeństwo cyfrowe zależy w ogromnej mierze od każdego z nas, a ściślej rzecz ujmując od świadomości zagrożeń oraz umiejętności stosowania czasami prostych i darmowych narzędzi, które zwiększają stopień ochrony danych, pieniędzy i cyfrowej tożsamości – mówi Marcin Pieleszek, autor poradnika, wykładowca i ekspert WSB we Wrocławiu.

Z roku na rok wzrasta w Polsce ilość gospodarstw domowych posiadających komputery. Według danych GUS w 2018 r. komputer znalazł się w wyposażeniu 82,7% gospodarstw z przynajmniej jedną osobą w wieku 16-74 lata.

Powszechnie wiadomo, że komputer to tylko jedno z urządzeń pozwalających na korzystanie z internetu. Użytkownikami sieci są dziś dzieci, dorośli, osoby starsze oraz organizacje i przedsiębiorstwa. Tymczasem internet dający nieograniczony dostęp do informacji, niesie również wiele zagrożeń, narażając użytkowników na kradzież prywatnych i firmowych danych, pieniędzy lub utratę bezcennej reputacji, którą buduje się latami a jej nadszarpnięcie może powodować dalekosiężne konsekwencje.


AGENDA KONFERENCJI

Godz. 18:00-18:30
„A można było się zabezpieczyć... czyli moje wpadki” - Maciej Dutko, AkademiaInternetu.pl - opowie o swoich „przygodach” biznesowych związanych z bezpieczeństwem technologii, które nieraz zachwiały jego projektami e-biznesowymi.

Godz. 18:30-19:00
„5 sposobów jak włamać się do Twojej strony internetowej (obserwacje z perspektywy ciemnej strony mocy, czyli operatora hostingu)” - Michał Spławski, Domeny.tv, mserwis.pl - opowie o zagrożeniach płynących z zainfekowanych stron internetowych.

Godz. 19:00-19:30
„Jak zabezpieczyć się przed marnowaniem czasu prowadząc firmę?” - Andrzej Burzyński, Koah.pl - opowie o niebezpieczeństwach związanych z biznesowym przewlekaniem spraw w nieskończoność, również tych związanych z IT.

Godz. 19:30-20:00
„Jak przez nieuwagę utracić strategiczne dane firmy” - Łukasz Marczewski, LukaszMarczewski.pl - opowie o niebezpieczeństwach związanych z często bezpowrotną utratą cennych danych biznesowych.

Godz. 20:00-20:30
„Czy każdy mail jest do Ciebie, czyli [nie]bezpieczna poczta…” - Marcin Pieleszek, EeasyITsecurity.pl, autor poradnika „Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie”- opowie jak uniknąć problemów związanych z pocztą. Wszak to właśnie przez e-maila rozpoczyna się 90% ataków na osoby prywatne i organizacje.

Godz. 20:30-21:00
Rozmowy w kuluarach z prelegentami i autorem.


Prowadzący

Marcin Pieleszek – spec od bezpieczeństwa systemów z ponad 20-letnim stażem, certyfikowany trener Microsoftu, wykładowca akademicki, przedsiębiorca i inwestor, współautor Biblii e-biznesu 2. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, wykładowca i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu. Swoją drogę zawodową związał z technologiami IT. Przez kilka lat prowadził własną firmę w zakresie doradztwa IT w małych firmach oraz obsługi kas fiskalnych. Pracował jako informatyk, a następnie inżynier systemowy (autoryzacja Microsoftu) dla dużej grupy kapitałowej. Jego wielką pasją jest dzielenie się wiedzą. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w zakresie prowadzenia różnego rodzaju programów edukacyjnych na różnych szczeblach kształcenia. Jest autoryzowanym trenerem technologii Microsoft. Publikuje również na blogu www.pieleszek.pl.

Maciej Dutko – przedsiębiorca, Certyfikowany Wykładowca Allegro, autor kilkunastu książek, w tym bestsellerów „Targuj się! Zen negocjacji”, „Efekt tygrysa”, „E-biznes. Poradnik praktyka”. Pomysłodawca i współautor kultowej „Biblii e-biznesu” – najważniejszej książki w branży e-commerce w Polsce. Autor bloga AkademiaInternetu.pl i właściciel jednej z największych firm edytorskich w Polsce, Korekto.pl. Podróżnik.

Michał Spławski – przedsiębiorca, właściciel spółki Domeny.tv oferującej domeny z całego świata. Pomaga firmom w tworzeniu ich kompleksowej obecności w internecie, na różnych rynkach. Pasjonat automatyzacji w biznesie i podróży po całym świecie.

Andrzej Burzyński - konsultant biznesowy. Autor książek o przedsiębiorczości, twórca programów szkoleniowych, inwestor. Prowadzi stronę AndrzejBurzynski.pl.

Łukasz Marczewski – twórca Frool i LeadPRO, internetowych narzędzi, które swoim zasięgiem objęły już ponad 14 000 000 osób. Ekspert pozyskiwania klientów oraz pasjonat big data, psychologii sprzedaży i analityki.


Patroni książki

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, SI Consulting Impel Group, Domeny.tv, Mserwis.pl, BalanGO.pl, Dutkon Akademia Internetu, Mała wielka firma, Biznes Ponad Granicami, ŁukaszMarczewski.pl, KOAH Andrzej Burzyński, SPIN, KrolPRO.


data ostatniej modyfikacji: 2018-11-30 09:13:11
Komentarze

Nauka języków we Wrocławiu
IH_Wroclaw_220.gif
boks.gif

Nauka języka za granicą
ef_220.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
wsf_220.gif
SWPS_220_uni.jpg
WSSIP_220.jpg
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura KWSPZ - 4
miniatura Uniwersytet Gdański - 10
 
Polityka Prywatności