Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Wrocław
21-26.09.2018

DSW zaprasza na Dolnośląski Festiwal Nauki

Dolnośląski Festiwal Nauki odbędzie się w dniach 21-26 września we Wrocławiu. Przez 6 dni zarówno dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, jak i młodzież czy dorośli będą mogli skorzystać z otwartych warsztatów i wykładów. Dolnośląska Szkoła Wyższa już po raz kolejny jest współorganizatorem tego przedsięwzięcia.

Naukowe spotkania w Dolnośląskiej Szkole Wyższej rozpoczną się 21 września. Dolnośląski Festiwal Nauki w DSW zainauguruje warsztat „Od Rousseau do Korczaka – o ideale wychowawcy”. Spotkanie skierowane jest do dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych, które w ramach warsztatu stworzą prace odnoszące się do ich wizji idealnego pedagoga. Jak muzyka wpływa na zdrowie i funkcjonowanie człowieka? Tego samego dnia odpowiedzi poszukają uczniowie szkół ponadgimnazjalnych w ramach otwartego warsztatu „Historia polskiej muzykoterapii. Początki – Rozwój – Teraźniejszość”. Pierwszy dzień zakończy wykład i warsztat dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i osób dorosłych pt. „Oblicza współczesnego radykalizmu i sposoby nań reagowania”. Uczestnicy poznają formy i przejawy radykalizmu, metody działania i zagrożenia jakie może powodować.

Do 26 września w programie zaplanowanych jest 13 warsztatów lub wykładów otwartych poświęconych m.in. takim tematom jak: „Filozofowanie w języku. O miejscu filozofii w języku polskim”, „Jak radzić sobie z pokusami i realizować cele? Warsztat siły woli”, „Co jest ważne w pracy z rodzicami?”, „Bezpieczeństwo ekologiczne i monitoring zagrożeń środowiskowych”, „Pokolenie show off. Młodość pod presją znaczenia”, „I Ty możesz zostać wynalazcą – warsztaty dla początkujących”, „Nie bójmy się testów psychologicznych. Co nam mówią testy o nas samych?” „Futbol w telewizji czyli zaklinanie rzeczywistości”, „Systemy Informacji Geograficznej GIS” oraz „Czy warto współpracować i dlaczego?”

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Liczba miejsc na wszystkie spotkania jest ograniczona, dlatego obowiązują zapisy.


data ostatniej modyfikacji: 2018-08-17 11:42:43
Komentarze

Nauka języków we Wrocławiu
IH_Wroclaw_220.gif
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
wsf_220.gif
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Uniwersytet Gdański - 5
miniatura wydarzenia
miniatura
 
Polityka Prywatności