Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Wrocław
2018-06-16 10:00

Festiwal Wachlarz 2018

16 i 17 czerwca 2018 r. we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Wachlarz, jednego z największych w Polsce spotkań podróżników, reporterów, fotografów i ludzi ciekawych świata. Jego tematem przewodnim jest „Esencja”.

– Esencję rozumiemy jako powrót do korzeni podróżowania, zwrócenie się ku naturze w swoich podróżach, poznawanie innych kultur czy wreszcie podróż w głąb samego siebie – podkreśla Kamila Kowalewska, odpowiadająca za koordynację festiwalu.
Na tegorocznym festiwalu, który odbędzie się w Operze Wrocławskiej, usłyszymy m.in. Marka Tomalika, podróżnika, publicystę i pasjonata Australii, który przybliży sytuację Aborygenów, Kamilę Kielar, podróżniczkę, która zmierzy się z tematem etyki w górach, czy Aleksandra Dobę, który jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki dzięki sile własnych mięśni, opowiadającego o tym, dlaczego właściwie robi to, co robi. Pierwszego dnia festiwalu odbędzie się 16 prelekcji podróżników, reporterów i twórców, przygotowanych specjalnie na Wachlarz oraz nawiązujących do tematu przewodniego edycji.

Festiwal Wachlarz

to nie tylko pasjonujące prelekcje, lecz także warsztaty, które odbędą się 17 czerwca. – Chcemy pomóc naszej społeczności zdobyć praktyczne umiejętności, które mogą wykorzystać podczas swoich podróży lub przy rozwijaniu pasji – wskazuje Kowalewska.
W tym roku odbędą się warsztaty z reportażu, blogowania, tworzenia wideo oraz fotografii. Poprowadzą je eksperci w swoich dziedzinach. –
Marcin Kącki, redaktor „Dużego Formatu”, podczas reporterskich warsztatów pokaże, jak rozmawiać i pisać, by nie krzywdzić bohaterów naszych reportaży. Rafał Hetman, autor bloga CzytamRecenzuje.pl, przedstawi, jak wyjść z niszy, zbudować popularność bloga i stworzyć silną markę.
Marcin Mossakowski, autor podróżniczo-filmowego bloga www.livealife.pl, zaprezentuje zabiegi pomocne w tworzeniu wideo zapierającego dech w piersiach, a fotoreporter Wojciech Grzędziński, laureat m.in. World Press Photo, Sony World Photography Awards i Grand Press Photo, odsłoni tajniki fotoreportażu.
Ponadto w tym roku po raz pierwszy na Wachlarzu zostaną zorganizowane również warsztaty dla najmłodszych o tematyce podróżniczej. Anna Jaklewicz poprowadzi warsztaty archeologiczne, a Michalina Kupper przybliży dzieciom kulturę Aborygenów. Oba spotkania odbędą się dla dwóch grup wiekowych – 4-7 i 8-11 lat.


Partnerami tegorocznej edycji festiwalu są Miasto Wrocław oraz Żywiec Zdrój.

Więcej informacji o festiwalu oraz jego pełną agendę można znaleźć na wachlarz.pl.
Bilety na festiwal można nabyć w promocyjnej cenie na https://wachlarz.pl/bilety/ do 15 maja. Później cena biletów wzrośnie!

dodane przez Festiwal Wachlarz


data ostatniej modyfikacji: 2018-05-08 08:20:19
Komentarze

Nauka języków we Wrocławiu
BezplatnyTest_220.gif
IH_Wroclaw_220.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
wsf_220.gif
SWPS_220_uni.jpg
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie 04
miniatura
miniatura studenci UMK
 
Polityka Prywatności