Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Wrocław
2018-04-19 17:00

Kolejny Edukacyjny Czwartek w DSW

Edukacyjne Czwartki

Czternaste seminarium z cyklu W poszukiwaniu nowych rozwiązań we wczesnej edukacji: forum wymiany myśli i doświadczeń pt. Dziecko w świecie muzycznych improwizacji odbędzie się 19 kwietnia o godzinie 17:00 w siedzibie Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiego 55. Prowadzenie: dr Agnieszka Szymajda.

Otaczający nas świat dźwięków, rytmów, różnorodnych brzmień stanowi istotny element budujący życie wewnętrzne każdego człowieka. Świat ten pozwala nam rozumieć siebie, otaczającą nas rzeczywistość, staje się też kluczem do nawiązywania relacji z innymi. Improwizacje muzyczne wykorzystujące grę na prostych instrumentach perkusyjnych, odgłosy wydobywane z różnych przedmiotów mogą stać się fascynującą przygodą w odkrywaniu własnej kreatywności. Podczas seminarium podzielę się swoimi doświadczeniami wchodzenia w świat improwizacji muzycznych dzieci oraz zaproszę uczestników do aktywnego odkrywania własnego języka improwizacji muzycznej, twórczej zabawy dźwiękami, odgłosami, rytmami. Będziemy w tym celu tworzyć dźwięki, a własne ciało zamienić w instrument o nieorganicznych możliwościach.

Agnieszka Szymajda: doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika, artystka muzyk, flecistka, muzykoterapeutka. Pracuje w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Przewodnicząca Zarządu Głównego Stowarzyszenia Muzykoterapeutów Polskich, reprezentantka Polski w European Music Therapy Confederation. Prowadzi zajęcia muzyczne z dziećmi w przedszkolach i muzykoterapię dzieci z różnorodnymi utrudnieniami rozwojowymi. Jej zainteresowania naukowe to muzyka jako przestrzeń doświadczania siebie i innych w kontekście edukacyjnym i terapeutycznym.

ZAPISZ SIĘ NA TO WYDARZENIE


data ostatniej modyfikacji: 2018-04-12 11:42:55
Komentarze
boks_v5_ok.gif

Edukacja


Nauka języków w twoim mieście
IH_Wroclaw_220.gif
Instytut_Austriacki_220.jpg
BezplatnyTest_220.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
wsf_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny
miniatura Uniwersytet Jagielloński
miniatura
 
Polityka Prywatności