Uniwersytet SWPS zaprasza na wykład Marty Wawrzynów "Integracja sensoryczna stymulacją rozwoju dziecka", który odbędzie się 25 kwietnia o godzinie 17:00 w siedzibie uczelni przy ul. Aleksandra Ostrowskiego 30b we Wrocławiu. Wstęp wolny po wcześniejszym wypełnieniu formularza zgłoszeniowego.
Zaburzenia integracji sensorycznej - jak je rozpoznać?
Dzieci z zaburzeniami procesów integracji sensorycznej mogą mieć problemy z jedzeniem (wybiórcze, zachłanne), spaniem, ubieraniem, pobudzeniem (gryzienie, szczypanie, bicie) oraz w kontaktach z rówieśnikami (niegrzeczne, izolujące się). Przez osoby postronne jest to często odbierane jako złe wychowanie, krnąbrność, niczym nieuzasadniona złość, nie zaś syndromy zaburzenia SI. Dziecko spotyka się wówczas z niezrozumieniem, także u nieświadomych powagi sytuacji rodziców.
W trakcie wykładu Marta Wawrzynów przyjrzy się wnikliwie objawom zaburzeń SI oraz wytłumaczy, w jaki sposób można przeciwdziałać ich występowaniu oraz jak pracować w domu i w szkole z dziećmi dotkniętymi SI.
Prelegent
Mgr Marta Wawrzynów neurologopeda, pedagog wczesnej interwencji, terapeuta Integracji Sensorycznej (SI) i terapii czaszkowo-krzyżowej, doktorantka Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu (temat: "Wpływ toksyn i dioksyn na rozwój mowy dziecka"). Absolwentka polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego, filologii angielskiej i dziennikarstwa Pracowała w przedszkolach, szkole podstawowej, Niepublicznej Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Fundacji "Promyk Słońca" i Centrum Diagnostyczno-Rehabilitacyjnym Fundacji "Promyk Słońca". Od 4 lat jest właścicielką i terapeutą w Centrum Terapii i Wspomagania Rozwoju MOTYLEK. Obecnie współpracuje także z Przedszkolem Terapeutycznym SUBRIDEO. Prowadzi kursy i szkolenia dla kadr pedagogicznych i specjalistów z zakresu integracji sensorycznej, autyzmu i podejścia biomedycznego do zdrowienia dzieci oraz terapii neurologopedycznej z włączeniem zaburzeń funkcji OUN.
Specjalizuje się w pracy terapeutycznej z dziećmi niepełnosprawnymi (np. spektrum autyzmu) i zagrożonymi niepełnosprawnością. Organizuje spotkania profilaktyczno-terapeutyczne dla dzieci i rodziców od 0 do 24 miesiąca życia oraz do okresu wczesnodziecięcego.
Obecnie poszerza swoje umiejętności i wiedzę uczestnicząc w licznych kursach, szkoleniach i konferencjach specjalistycznych. Interesuje się neurologią w odniesieniu do terapii neurologopedycznej, SI i czaszkowo-krzyżowej. Obecnie szczególnym polem badawczym pracy jest obecność pasożytów, drożdżaków i bakterii w organizmie człowieka, detoksyfikacja oraz poziom witaminy D3.
Jak wziąć udział?
Aby wziąć udział w wykładzie, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Wstęp wolny!