21 maja bieżącego roku na terenie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu) w sali nr 45 odbędzie się konferencja naukowa o charakterze interdyscyplinarnym, w całości poświęcona tematyce motywacji. Początek o godzinie 14:15, udział bezpłatny.
Człowiek czasami musi być jak kauczuk; im mocniej uderza o ziemię tym wyżej wzbija w górę. Przeciwności losu mogą być naszą największą inspiracją. Umiejętność adaptacji jest niezbędna w drodze do celu. Gdy jest się młodym, pełnym aspiracji i zapału odpowiednie narzędzia umożliwiają drogę na szczyt, z którego widok jest już spektakularny…
Inspirując się fizyczną właściwością piłki kauczukowej Rada Wydziałowa Samorządu Studentów SWPS nazwała swoje wydarzenie KAUCZUK. Co się kryje za tą nazwą ?
Biorąc pod uwagę fakt, iż większa część społeczeństwa studentów myśli na poważnie o swojej karierze zawodowej Rada Wydziałowa Samorządu Studentów SWPS postanowiła zorganizować wyjątkowy event. Wydarzenie, które jest poświęcone w całości tematowi motywacji w czterech kluczowych aspektach. Skupimy się na dążeniu do celu pomimo ekstremalnych przeciwności losu, na motywacji w ujęciu psychologicznym, w sporcie oraz w biznesie.
Prelegenci
Na dobry początek skupimy się na Osiąganiu Celu Pomimo Ograniczeń a w tej kwestii zabierze głos … Jan Mela.
Jan Mela. Podróżnik oraz działacz społeczny. Jest najmłodszym w historii zdobywcą biegunów - północnego i południowego, który tego dokonał w ciągu jednego roku będąc jednocześnie niepełnosprawnym. Założyciel fundacji Poza Horyzont, podróżuje po naszym kraju i nie tylko inspirując ludzi w okół.
21 maja zaszczyci nas swoją obecnością wraz z wystąpieniem o tytule "Niemożliwe" to tylko wymówka - o tym, jak przekraczać własne granice.
Będzie to osobista opowieść o tym, jak odnajdować w sobie siłę do przekraczania wewnętrznych granic, które wydają się nieprzekraczalne. Opowieść oparta na własnych doświadczeniach upadania, ale i podnoszenia się po traumatycznych doświadczeniach. Trudne doświadczenia hartują charakter, a ze słabości rodzi się siła. Aby zacząć iść w dobrym kierunku, czasem trzeba odbić się od życiowego dna. Na końcu zawsze pozostaje wybór - bo świat jest taki, jakim chcemy go widzieć. Próbuje zachęcać do niecodziennej perspektywy.
Weźmiemy pojecie Motywacji pod lupę i skupimy się na niej w ujęciu psychologicznym. Naszym kolejnym gościem będzie psycholog społeczny oraz przedsiębiorca Jarosław Świątek.
Jarosław Świątek jest absolwentem naszej uczelni i jak sam mówi, posiada ogromną pasję do tego co robi w swoim życiu. Założyciel Szkoły Inteligencji Emocjonalnej, współwłaściciel agencji reklamowej AD Discovery, redaktor naczelny portalu Psychologia-Społeczna, oraz autor bestsellera ,,Wszyscy kłamią. Nie daj się oszukać"
21 maja pojawi się na naszej uczelni wraz z wystąpieniem o tytule Potęga autopercepcji.
Motywacja to stan odmieniany współcześnie przez wszystkie przypadki. Wiele szkoleń obiecuje szybki i łatwy sposób na jej wzbudzenie w każdym człowieku. Takie deklaracje są nie tylko najczęściej wyssane z palca i świadczące o braku wiedzy dotyczącej podłoża motywacji, która ściśle jest powiązana z naszymi emocjami (na które nasz wpływ jest bardzo ograniczony), ale także niebezpieczne. Czy istnieje sposób wzbudzenia w sobie i innych motywacji, która ma szansę być trwała i silna? Klucz leży w badaniach Daryla Bema z lat 60' ubiegłego stulecia. Dzięki zastosowaniu mechanizmu autopercepcji możemy nie tylko zrobić pierwszy krok w kierunku konkretnego zachowania, ale także sprawić, że to zachowanie stanie się trwałym nawykiem.
Zaprosiliśmy Grzegorza Więcława, eksperta psychologii sportu oraz trenera mentalnego, który w najbliższy czwartek pojawi się na naszej uczelni z wystąpieniem o tytule "Paliwo dla sportu i życia. U źródeł motywacji".
Grzegorz Więcław, MSc jest praktykiem oraz promotorem psychologii sportu. Absolwent wydziału psychologii i komunikacji na Simon Fraser University (Vancouver, Kanada) oraz psychologii sportu i aktywności fizycznej na University of Jyväskylä (Jyväskylä, Finlandia). Przez dwa lata prowadził badania przy Fińskim Ośrodku Badań nad Sportami Olimpijskimi KIHU nad wczesną specjalizacją sportową, które zostały wyróżnione trzecią nagrodą na konferencji Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC w Paryżu (maj 2013). Zrzeszony w Europejskiej Federacji Psychologii Sportu FEPSAC oraz Europejskim Stowarzyszeniu Młodych Praktyków Psychologii Sportu ENYSSP. Obecnie mieszka w rodzinnych Gliwicach i zajmuje się treningiem mentalnym w sporcie i szeroko pojętej kulturze fizycznej. Współpracuje z zawodnikami, trenerami, nauczycielami WF oraz całymi organizacjami sportowymi. Do tej pory miał do czynienia z takimi dyscyplinami sportowymi jak piłka nożna, koszykówka, siatkówka, rugby na wózkach, żużel, bieganie, tenis, pływanie, kolarstwo, szermierka i lekkoatletyka. Prowadzi szkolenia i warsztaty. Pisze autorskiego bloga "Głowa Rządzi" , publikuje w prasie branżowej i tłumaczy książki powiązane z tematyką psychologii w sporcie. Wszystko to robi z wielkim przekonaniem i pasją do psychologii sportu. Jest kreatywnym praktykiem, który szuka nowych, innowacyjnych rozwiązań, które sprawią, że trening mentalny jeszcze lepiej dociera do docelowego grona odbiorców.
W życiu osobistym sport był, jest i będzie jego całym życiem. Nawet jeśli nie pracuje to i tak aktywnie spędza swój czas. Trenował takie dyscypliny jak tenis, piłka nożna i siatkówka. Ukończył dwa maratony oraz liczne inne imprezy biegowe i rowerowe w różnych częściach Polski i świata. Teraz sport dla niego to przede wszystkim podróże, bieganie, siłownia i próbowanie nieznanych dyscyplin sportowych.
Z pewnością zadawaliście sobie pytanie jak odnieść sukces ?Szukacie sposobu, szukacie odpowiedzi. Moze po to właśnie studiujesz, aby odnaleźć odpowiedź na to pytanie? Nie istnieje jedna recepta na sukces. Jednak dzięki poszerzaniu swoich kompetencji, nabieraniu doświadczenia oraz nauki od ludzi starszych można osiągnąć upragniony cel. Szymon Gruszka, pełen ambicji i młodzieńczego zapału również szukał sposobu na sukces. Przeczytał kilkaset poradnikow, wysłuchał setek słuchaczy i zwiedził prawie 20 krajów, aż w końcu odnalazł swoją drogę, która poprowadziła go do celu. Z radością przyjął nasze zaproszenie, ponieważ w każdej pełnej chęci i zapału osobie widzi siebie. I to właśnie Szymon Gruszka wprowadzi nas w temat Motywacji w Biznesie.
Szymon Gruszka skupi się nie tylko na technikach motywacji, które wykorzystywał i wykorzystuje w swojej imponującej karierze zawodowej ale również podzieli się z nami swoim doświadczeniem którymi uczyniło go odnoszącym sukcesy człowiekiem. Szymon specjalizuje się miedzy innymi w technikach przywództwa osobistego, wywierania wpływu oraz sprzedaży. Realizował projekty szkoleniowe, sprzedażowe oraz doradcze między innymi w Azji ( Filipiny, Malezja, Tajlandia, Indonezja), Europie (Polska, Niemcy, Holandia, Portugalia, Wielka Brytania, Włochy, Hiszpania, Francja,Cypr, Grecja, Węgry, Ukraina, Islandia. Chorwacja,Rosja) Ameryce Południowej (Brazylia) czy na Bliskim Wschódzie (Zjednoczone Emiraty Arabskie). Wśród jego dotychczasowych klientów znajdują się między innymi Politechnika Wrocławska - Wrocławskie Centrum Transferu Technologii, Dolnośląski Ośrodek Studiów Strategicznych, Verso Nieruchomości czy Meli Melum.