19 marca 2015 r.o godzinie 9.00 w sali 1 Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu przy ul. Kamiennej 45 odbędzie się całodniowa konferencja TEDx Wroclaw University Of Economics.
Konferencja jest organizowana pod auspicjami Studium Języków Obcych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w celu promowania płynności w obcojęzycznej komunikacji. Tegoroczna edycja odbywać się będzie pod hasłem "One Step Ahead" i prowadzona będzie częściowo w języku angielskim, częściowo w polskim. Zaprosiliśmy wielu mówców spoza uczelni - dlatego znacznie poszerzył się zakres tematów. Nasi speakerzy będą opowiadać o konstruowaniu dronów (Koło naukowe z Politechniki Wrocławskiej), o budowaniu międzynarodowej kariery (Hiszpanka pracujca w Google Wrocław), o śpiewaniu chorału (muzykolog z Warszawy) czy o grach fabularnych typu LARP (live action role playing). Będzie też event page, który pojawi się na początku marca. Będzie można rejestrować się przez formularz na stronie eventu. Wejściówki są bezpłatne, ale ich ilość jest ograniczona. Kuratorem konferencji dr Anna Sliwa.
Pełna lista speakerów na stronie: http://
Bieżące informacje na Facebook fanpage: https://www.facebook.com/
Informacja o TED:
TEDx jest organizacją non-profit, która zajmuje się ideami wartymi propagowania, obejmująca wiele projektów wspierających idee, które mogą zmienić świat. Każdego roku zaproszeni na konferencję TED myśliciele i działacze z całego świata przedstawiają osiemnastominutowe wystąpienia, które są następnie udostępniane bezpłatnie na witrynie TED.com. Celem TED jest wspieranie "idei wartych rozpowszechniania", dlatego tematy wystąpień są kwestią drugorzędną - podstawowym kryterium doboru prelegentów jest kreatywność oraz innowacyjność treści ich wystąpień. Stąd właśnie w konferencjach udział wzięli dotąd zarówno Bill Gates, Colin Powell, Al Gore, Jane Goodall, Elizabeth Gilbert, Sir Richard Branson, Nandan Nilekani,Philippe Starck, Ngozi Okonjo-Iweala, Isabel Allende czy Gordon Brown, jak i nieznani artyści uliczni.
Wśród inicjatyw TED jest też portal TED.com, gdzie codziennie pojawiają się nowe nagrania TEDTalks oraz Open Translation Project w ramach którego wolontariusze z wielu krajów opracowują tłumaczenia i napisy dla nagrań TEDTalk. TED ustanowił też coroczną nagrodę TED Prize, gdzie wyjątkowe osoby które chcą zmienić świat otrzymują możliwość wprowadzenia tych idei w życie.
Na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu konferencja została zorganizowana po raz pierwszy, z inicjatywy dr Anny Śliwy ze Studium Języków Obcych, która od wielu lat korzysta z wystąpień TED w pracy dydaktycznej na uczelni, a teraz postanowiła umożliwić studentom wzięcie aktywnego udziału w podobnej imprezie. Doświadczenie występu na konferencji TEDx jest silnym przeżyciem dla każdego mówcy, przede wszystkim z powodu rangi marki TED, znanej na całym świecie. Wystąpienia będą nagrywane i opublikowane, co da naszym mówcom ogromną publiczną ekspozycję .
TEDxWroclawUniversityOfEconomi