Wystawę będzie można oglądać w siedzibie Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej przy ul. Ostrowskiego 30b we Wrocławiu w dniach 12-31 stycznia 2015 roku.
W przestrzeniach Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu od dnia 12 stycznia 2015 r. będzie prezentowana wystawa fotografii naukowej Wrocławskiego Centrum Badań EIT+. Przedmioty fotografii to nietypowe ujęcia dobrze znanych nam rzeczy i obiektów, które zostały wykonane podczas realizacji projektów badawczych realizowanych w obszarach Bio- i Nanotechnologii.
Wartość merytoryczna zdjęć wykonanych w Laboratorium Mikroskopii Elektronowej będą tu jednak tylko pretekstem do pokazania ekspozycji od strony niebanalnej formy wizualnej. To właśnie ich forma sprawia, że są dla artystów i projektantów poszukiwanym źródłem inspiracji. Organizatorzy wystawy mają nadzieję, że ekspozycja stanie się przyczynkiem do dyskusji na temat estetyki otaczającego nas świata i miejsca dla sztuki najnowszej, która powoli wchodząc w interakcję z nauką, oddala się od swoich klasycznych kanonów. Odważne, nieszablonowe połączenia środowisk tak odległych, jak artyści i naukowcy, są bowiem podwaliną najbardziej innowacyjnych i edukacyjnych miejsc na świecie.
Wystawie towarzyszy kalendarz, którego forma plastyczna to efekt udanego współdziałania nauki ze sztuką. Jego wydawcą jest Wrocławskie Centrum Badań EIT+, które oprócz projektów badawczych realizuje projekt infrastrukturalny polegający na budowie sieci ponad 40 interdyscyplinarnych laboratoriów. Siedzibą Wrocławskiego Centrum Badań EIT+ jest Kampus Pracze we Wrocławiu - tam również znajduje sie Humanitarium, którego misją jest popularyzacja nauki poprzez niecodzienne warsztaty, animacje i wystawy. Wnętrze Humanitarium to obecnie świat iluzji i magii związanej z fizyką i zmysłem wzroku. Aktualna wystawa "Szkiełko i oko - tajemnice optyki″ przenosi w świat, w którym nie wszystko jest takie, na jakie wygląda. Zjawiska fizyczne i optyczne stosowane od wieków w sztuce można tam w interaktywny sposób odkryć dla siebie.