4 kwietnia odbędzie się niezwykłe misterium Drogi Krzyżowej pt. "Ślad losu".
"Ślad losu", oratorium słowno-muzyczne, stanowi niezwykłe połączenie tekstu i muzyki. Poruszająca muzyka nieustannie podkreśla poetycki tekst opowiadający o męce i śmierci Chrystusa, o miejscu człowieka na krwawej drodze na Kalwarię, ale także o nadziei związanej z pokonaniem śmierci przez boską Miłość.
"Pomysł zainicjował duszpasterz z naszego DA – mówi Stanisław Cholewa, szef grupy muzycznej - Chcemy pokazać, jak wielkie bogactwo form tkwi w Kościele katolickim. Ślad losu jest utworem łączącym przeżycia duchowe z estetycznymi, a my chcemy te wrażenia wzbogacić także przez obraz - pantomimę. Jest to utwór specyficzny, ponieważ oprócz wspólnych partii chóru i instrumentów, występują także medytacje solowe. Ta ogromna różnorodność nie przeszkadza w odbiorze, lecz zlewa się w całość jako piękne dzieło."
Utwór autorstwa W. Skroboszewskiego CSsR i A. Wodki CSsR powstał już dwadzieścia lat temu, ale nadal jest aktualny i odnosi się do współczesnego życia. Każdy może być człowiekiem idącym drogą na Golgotę. Takie refleksje zawiera komentarz teatralny, który będzie towarzyszył warstwie muzycznej.
"Ślad losu" to wydarzenie zarówno dla ludzi szukających przeżyć duchowych, jak i wszystkich, którzy pragną wrażeń artystycznych. Połączenie treści, muzyki i obrazu pozwoli każdemu zatrzymać się, zachwycić i przeżyć coś wyjątkowego.