Wielkimi krokami zbliża się wiosenna edycja Wrocław Career EXPO 2013, czyli targów pracy, gdzie można spotkać się z przedstawicielami firm z całej Polski.
Krok 1: rejestracja
Aby przygotować się do targów i móc aktywnie w nich uczestniczyć, konieczna jest rejestracja - albo za pomocą strony www.careerexpo.pl , gdzie należy założyć indywidualne konto użytkownika i wydrukować darmowy bilet wstępu, albo tuż przed wejściem na targi, za pomocą elektronicznych formularzy.
Krok 2: zapoznanie się z przewodnikami
Na potrzeby przygotowania odwiedzających do targów
udostępniane są dwie publikacje: Przewodnik Targowy z profilami wystawców i
podstawowymi informacjami bezpośrednio dotyczącymi Wrocław Career EXPO, a także
Przewodnik po Karierze zawierający artykuły stworzone przez specjalistów z
firm, które biorą udział w wydarzeniu. Obydwa materiały udostępnione są online,
a Przewodnik Targowy dodatkowo dystrybuowany jest na terenie wrocławskich
uczelni od czwartku, 4 kwietnia.
Zapoznanie się z ich treścią pomoże wziąć udział w targach... świadomie. Co ważne, swój udział w targach zadeklarowało aż 85 firm i instytucji, dlatego lepiej zapoznać się chociaż z częścią z nich jeszcze przed wydarzeniem.
Krok 3: zapisanie się na szkolenia
Na targach odbędzie się 10 szkoleń z różnorodnej tematyki, które prowadzone są przez wystawców, firmy szkoleniowe oraz cenionych mentorów. Dotyczyć będą zarówno specjalistycznych zagadnień (technologia Tizen, 3G i 4G, Smart TV), jak i ogólnych (kariera w Unii Europejskiej, jak pomyślnie przejść rozmowę kwalifikacyjną itp). Zapisy na szkolenia prowadzone są online i są otwarte dla wszystkich.
Krok 4: udział w targach i wykorzystanie ich w pełni
Na targach można porozmawiać z przedstawicielami firm,
poznać oczekiwania pracodawców i profil pożądanego kandydata, czasem nawet od
razu odbyć pierwszą rozmowę kwalifikacyjną czy zostawić CV. Ale nie tylko.
Targi to również okazja, aby dowiedzieć się czegoś więcej o swoich predyspozycjach
zawodowych (dzięki stoisku Active Strategy a także Dolnośląskiej Szkoły
Wyższej, gdzie prowadzone są punkty konsultacyjne), zasięgnąć porad prawnych
(stoisko radcy prawnego dra Bojarskiego) czy zdobyć cenne kontakty biznesowe.
Jeśli rozkręcamy własny biznes i rozważamy skorzystanie z dotacji, informacji na ich temat udzieli nam Dolnośląska Agencja Współpracy Gospodarczej, a BusinessLink zapozna nas z ideą nowoczesnego co-workingu. Możliwości jest sporo, dlatego na targi warto poświęcić co najmniej kilka godzin. Do dyspozycji gości oddana jest czynna cały dzień stołówka i szatnia.
Krok 5: bycie na bieżąco
Wrocław Career EXPO to więcej, niż jednorazowe doświadczenie. Nawet jeśli targi się skończyły, powinniśmy nieustannie dbać o rozwój naszej kariery, poszerzanie kompetencji i zdobywanie kierunkowej wiedzy. Takie możliwości zapewnia nam Wrocław Career EXPO, tworząc pomoc między wartościowym pracodawcą i ambitnym pracownikiem, organizując szkolenia, wykłady i tworząc merytoryczne materiały. Warto korzystać ze wszystkich tych narzędzi, ponieważ mogą mieć bezpośredni wpływ na naszą atrakcyjność w oczach interesującego nas pracodawcy.
Szczegóły na stronie:
Fanpage na Facebooku: