9 listopada 2012 (piątek)
(Archiwum)

Prelekcje i warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji

9 listopada w godz. 10.00-15.30 we Wrocławiu (ul. Ostrowskiego 30) odbędą się warsztaty i prelekcje z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji.

Uczestnicy będą rozmawiać m.in. o tym, jak skutecznie rozwiązywać konflikty międzykulturowe i społeczne we Wrocławiu. Nabędą też wiedzę na temat mediacji w środowisku szkolnym, obejrzą film o romskich mediatorach, wezmą udział w konferencji pt. „Konflikty z Innością – czyli, jak rozwiązywać konflikty międzykulturowe i społeczne?”.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli spotkać mediatorów specjalizujących się w komunikacji międzykulturowej i społecznej, porozmawiać ze Stephanem Ulrichem z Malmann.com, niemieckim mediatorem i trenerem komunikacji poprzez rysunek pracującym w międzynarodowych koncernach czy Hanną Kubicą – mediatorem i pedagogiem szkolnym, autorką wielu programów rozwiązywania konfliktów w środowiskach szkolnych.

W ramach konferencji zaplanowano również warsztaty, na które można zapisywać się do 7 listopada pod adresem: 

Udział w konferencji i warsztatach jest bezpłatny.

– Naszym celem jest popularyzacja mediacji jako skutecznej i szybkiej metody rozwiązywania konfliktów, a także zachęcenie do poznania sposobów jej zastosowania w różnych aspektach życia prywatnego i zawodowego – wyjaśnia Manuela Pliżga-Jonarska, organizator konferencji i wykładowca SWPS we Wrocławiu. – To także okazja do tego, aby rozwijać własne umiejętności komunikacyjne i mediacyjne, w szczególności w kontakcie z osobami z innej kultury - dodaje.

To już trzecia konferencja poświęcona problematyce rozwiązywania konfliktów społecznych za pośrednictwem mediacji, którą wrocławski wydział SWPS organizuje z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji.

Program dostępny jest na stronie: www.swps.pl/mediacja.

opublikowano: 2012-11-06
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
23 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Czekając na barbarzyńców
23 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Damski biznes
23 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Frank Sinatra by Vertigo Swing Orchestra
23 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
HISTORIA MUZYKI. KLASYCZNY JAZZ
23 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 21:30
Blue Jam Session
24 kwietnia 2026 (piątek), godz. 18:00
BONSON | BRUDNOPIS TOUR | WROCŁAW
24 kwietnia 2026 (piątek), godz. 18:30
Malowanie przy winie we Wrocławiu!
24 kwietnia 2026 (piątek), godz. 19:00
Big Bang Band - Greatest Hits Of All Time
24 kwietnia 2026 (piątek), godz. 19:00
Damski biznes
24 kwietnia 2026 (piątek), godz. 19:15
Un-packing
Polityka Prywatności