8 listopada 2012 (czwartek)
(Archiwum)

Kościół – życie po pięćdziesiątce - debata

Debata o Kościele w 50. rocznicę Soboru Watykańskiego II pt. "Kościół – życie po pięćdziesiątce" odbędzie się 8 listopada w CODA Maciejówka - skrzyżowanie ul. Szewskiej i Nankiera.

Udział wezmą:

Abp Marian Gołębiewski

Cezary Gawryś – "Więź"

Beata Maciejewska – "Gazeta Wyborcza”

Jarosław Obremski – senator RP

Jak wygląda życie po pięćdziesiątce?

Gdy mija pół wieku, wówczas pojawia się moment na refleksję oraz podsumowania. Tak samo w Kościele, który świętuje 50. rocznicę Soboru Watykańskiego II. Czy rzeczywiście to metaforyczne „otwarcie okien” jest dla nas, ludzi XXI wieku, przełomowym wydarzeniem? Co sobór może dać współczesnemu człowiekowi w błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości? Jak reagować na problemy pojawiające się w Kościele i w świecie?

Studenci z Akademii Intelektu organizują debatę, w której znamienici goście zastanowią się nad obecną rolą Kościoła w świecie oraz żywotnością myśli wydarzeń sprzed 50 lat.

Zadanych zostanie wiele istotnych pytań o drogę i perspektywy Kościoła, m.in.:

1) Czy idea Soboru wypaliła się?

2) W jaki sposób Kościół ma dawać świadectwo w XXI wieku?

3) Jak odnaleźć wspólny język z dzisiejszym światem?

Spotkanie odbędzie się w ramach Fakultetu Krytycznego Myślenia Akademii Intelektu w CODA Maciejówka (skrzyżowanie Szewskiej i Nankiera) – 8 listopada 2012 roku (czwartek).

Akademia Intelektu zaprasza - wstęp wolny!


opublikowano: 2012-11-05
« powrót
Komentarze
Polityka Prywatności