Już po raz drugi jeden z najwybitniejszych myślicieli współczesności – prof. Zygmunt Bauman, wygłosi wykład otwarty w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tematem spotkania z uczonym będzie Oświata wobec płynnie-nowoczesnych wyzwań.
Wykład prof. Baumana jest częścią Ogólnopolskiej Konferencji Władz Wydziałów Kształcących na Kierunkach Pedagogicznych w Szkołach Wyższych "Pedagogika jako dyscyplina naukowa i kierunek studiów w świetle znowelizowanej Ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym. Zobowiązania, możliwości, zmiany", która odbędzie się w dniach 8-10 września 2011 r. na Wydziale Nauk Pedagogicznych DSW.
Zapraszamy również na spotkanie z prof. Baumanem podczas wykładu inauguracyjnego EKK, który odbędzie się 8 września, godz. 17.30 w Hali Stulecia. Więcej informacji na stronie: http://www.culturecongress.eu/event/bauman_lecture
Profesor Zygmunt Bauman - światowej sławy socjolog, filozof, eseista i jeden z twórców koncepcji (teoretyk) postmodernizmu. Znawca i interpretator Holocaustu. Urodził się w roku 1925 w Poznaniu. Studiował filozofię na Uniwersytecie Warszawskim. Zmuszony do opuszczenia Polski w roku 1968, przez następne lata wykładał na uczelniach w Izraelu, Stanach Zjednoczonych, Australii, Nowej Funlandii i Wielkiej Brytanii. Od 1971 roku do emerytury w roku 1990 kierował Wydziałem Socjologii na Uniwersytecie w Leeds. Jego nazwisko wymienia się wśród najważniejszych twórców koncepcji ponowoczesności. Od 2000 r. autor 21 publikacji. Profesor publikuje głównie w języku angielskim. W 1989 roku uhonorowany za książkę „Nowoczesność i zagłada” Europejską Nagrodą Amalfi. Nagrodzony również nagrodą im. Theodora W. Adorno i nagrodą Księcia Asturii w dziedzinie komunikacji i nauk humanistycznych, zwaną też "hiszpańskim Noblem" oraz odznaczony złotym medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" przez Ministra Kultury Bogdana Zdrojewskiego.
Pierwszy raz prof. Zygmunt Bauman gościł w DSW 4 lipca 2007 r. z wykładem „Ofiary towarzyszące konsumeryzmu”.
Spotkanie z prof. Baumanem odbędzie się 10 września 2011 r. (sobota) we Wrocławiu na Wydziale Nauk Pedagogicznych Dolnośląskiej Szkoły Wyższej o godz. 10:00. Wstęp wolny.