28 października 2009 (środa)
(Archiwum)
Anthea Caddy i Thembi Soddell - Wrocław
Łamiąc wesołkowato-makabryczny schemat świętowania Halloween, organizatorzy stawiają na wysoki poziom artystyczny. Tego dnia wyświetlony zostanie legendarny film „Nosferatu: symfonia grozy” F. W. Murnaua z 1922r., który był pierwszym, a dla wielu najlepszym, filmem poświęconym losom hrabiego Draculi. Fragmentom tego dzieła będzie towarzyszyć muzyka australijskiego duetu w składzie Anthea Caddy i Thembi Soddell.
W ich muzyce, rozpisanej na elektronikę oraz wiolonczelę, pobrzmiewają echa muzyki współczesnej, eksperymentów elektroakustycznych, czy kameralistyki. Poruszając się pomiędzy ciszą a hałasem duet buduje pełne napięcia krajobrazy dźwiękowe, które w połączeniu z klasykiem Murnaua są w stanie zapewnić niezatarte wrażenia.
Warto nadmienić, że będzie to jedyny występ duetu w czasie europejskiego tournee, podczas którego zagrają na żywo do filmu. Szykuje się więc nie lada gratka dla miłośników niebanalnej rozrywki.
Anthea Caddy – wiolonczelistka pochodząca z Melbourne w Australii. Zajmuje się także sztuką nowych mediów. W swej muzyce eksploruje dynamiczne i przestrzenne właściwości wiolonczeli. Koncertowała, w różnych składach, na całym świecie m. in. na Moers Festival, Bludenzer Tage, Liquid Architecture, Goethe Institute Boston, The Stone New York, Leipzig Museum of Modern Art.
Thembi Soddell – artystka dźwiękowa z Melbourne w Australii. Pracuje nad instalacjami dźwiękowymi, wydawnictwami płytowymi, field-recordingiem, performancem dźwiękowym. Ukończyła z wyróżnieniem wydział sztuki dźwięku na RMIT University. Na co dzień prowadzi wytwórnię płytową Cajid poświęconą australijskiej muzyce eksperymentalnej. Koncert australijskiego duetu eksperymentalnego łączącego przetworzone brzmienie wiolonczeli
z samplami.
Od momentu wydania debiutanckiej płyty Iland w 2006 roku, artystki dużo koncertują zarówno w Europie jak i w Australii. Występowały m.in. na Hoerkunstfestival w Niemchech, Instant Chavirés w Paryżu oraz na Now Now Festival w Sydney.
28 października 2009 r., godz. 20:00
Centrum Kultury AGORA
ul. Serbska 5 A
Sala Widowiskowa
ostatnia aktualizacja: 2009-10-25