6 grudnia 2008 (sobota), godz. 20:00
(Archiwum)
Święto każdego dnia
Święto Każdego Dnia to zbiór piosenek i krótkich wejść kabaretowych - program ewidentnie muzyczny. Piosenki śpiewane przez Jadwigę Kuty, laureata XIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i założyciela Teatru Naszego mają niezwykłą siłę.
Każda z nich daje olbrzymie możliwości interpretacyjne, wykorzystane przez Jadwigę Kuty do bólu. Nuta refleksji jedynie towarzyszy myśli przewodniej: Świętu każdego dnia.
Kiedyś zapytani o definicję szczęścia założyciele Teatru Naszego tak właśnie określili ten stan:
”móc mieć święto każdego dnia... chociaż przez pięć minut, ale codziennie... piętnaście godzin pracy, pięć minut przerwy - Święto! cały dzień lenistwa, pięć minut pracy - Święto:-) „
Piosenki, które znalazły się w programie:
Zorba
Szarp pan bas
Fever czyli ogień (po polsku)
Pan mnie wyczuwa
Georgia
The man I love
Fly me to the Moon
Besame...
Sodade
Recepta
Porto Fino
Cabaret
Święto każdego dnia - piosenka finałowa.
scenariusz i reżyseria: Jadwiga i Tadeusz Kuty
kierownictwo muzyczne: Jacek Szreniawa
występują: Jadwiga Kuta i Tadeusz Kuta
zespół muzyczny:
Zbigniew Levandek Lewandowski – perkusja
Janusz Lewandowski i Kuba Olejnik – kontrabas
Marek Markowski – instrumenty klawiszowe
Jacek Szreniawa – gitara elektryczna, gitara akustyczna, saksofon, klarnet i śpiew
Jadwiga Kuta - aktorka, absolwentka Wydziału Lalkarskiego - zamiejscowego wydziału krakowskiej PWST we Wrocławiu. Lubiła śpiewać od zawsze. I zawsze robiła to dobrze. Naturalnie postawiony głos pozwalał już we dzieciństwie śpiewać razem z największymi gwiazdami światowej wokalistyki operowej. Winylowe płyty z nagraniami najsłynniejszych arii stanowiły pierwszą klasę w edukacji muzycznej Jadwigi Kuty.
Może dlatego jeszcze podczas studiów we Wrocławiu została asystentką Haliny Śmieli podczas zajęć z piosenki aktorskiej. Potem pracując w teatrach Jeleniej Góry i Torunia niejednokrotnie dyrektorzy i reżyserzy wykorzystywali talent wokalny Jadwigi Kuty. Np. w Teatrze im. Wilama Horzycy, obsadzona w roli Albertynki w "Operetce" Gąbrowicza, Jadwiga Kuta, świetnie interpretowała partie stricte operowe z towarzyszeniem toruńskiej orkiestry filharmonicznej, przy nieodłącznym aplauzie widowni.
Jednak dopiero po założeniu w 1991 r., wraz z mężem, własnego teatru , Jadwiga Kuta pozwoliła sobie na większą próbę sił i wystartowała w konkusie XIII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Efekt: niemal wszystkie główne nagrody, z Nagrodą Publiczności włącznie. Ponadto zaproszenie do współpracy przez Wojciecha Młynarskiego i udział w reżyserowanej przez Mistrza Gali Gwiazd Piosenki Kabaretowej.
Dorobek Teatru Naszego mającego swoją siedzibę w Michałowicach k. Szklarskiej Poręby to ponad trzydzieści autorskich premier i tysiące zagranych przedstawień.
www.teatrnasz.pl
miejsce: Teatr Piosenki przy Centrum Sztuki Impart
ul. Mazowiecka 17, Wrocław 50-412
www.teatrpiosenki.pl
termin spektaklu: 06.12.08 start: 20:00
bilety: 25 PLN [ulgowy] / 30 PLN
ostatnia aktualizacja: 2008-12-01