04 czerwca 2009 (czwartek), godz. 12:00

Inauguracja działalności Instytutu Projektów Rozwojowych dla Polski - pierwszego think tanku na Dolnym Śląsku!

4 czerwca, o godz. 12.00 w Dolnośląskiej Wyższej Szkole Służb Publicznych „ASESOR” spotkają się budowniczy polskiej demokracji: autorytety nauki, politycy, parlamentarzyści i samorządowcy, przedstawiciele biznesu i mediów – wszyscy Ci, którzy codziennie piszą naszą wspólną historię, dbają o promocję mądrego obywatelstwa oraz rozwój demokratycznych wartości: wolności i solidarności.


Spotkanie zainicjuje działalność pierwszego w naszym regionie niezależnego think tanku, który jako pionier na Dolnym Śląsku wdrażać będzie do praktyki społeczno-gospodarczej rozwiązania gwarantujące szybszy rozwój Polski oparty na wiedzy i innowacjach. Będzie to zarówno centrum realizacji projektów badawczych przydatnych w praktyce życia publicznego, jak i ośrodek diagnozowania problemów hamujących rozwój Dolnego Śląska. Dolnośląski think tank stanowić będzie platformę dla dialogu i współpracy obywateli w procesie politycznego podejmowania decyzji oraz kuźnię kadr i zaplecze intelektualne dla modernizacji Polski.

Honorowym gościem tego historycznego spotkania będzie Jego Eminencja Ks. Kardynał Henryk Gulbinowicz, świadczący swym życiem o prawdziwie obywatelskich cnotach, który uświetni inaugurację pierwszego dolnośląskiego think tanku prelekcją pt. „Moja demokracja”.

O konieczności budowania demokracji opowiedzą wespół budowniczy wolnej Polski: Władysław Frasyniuk, Józef Pinior i Stanisław Huskowski. Natomiast młodzież „Rocznik 1989” przedstawi swoje wizje demokracji i scenariusze rozwoju Polski swoich marzeń.

Niosąca ideały wolności i demokracji data 4 czerwca została celowo wybrana na moment inauguracji pierwszego dolnośląskiego think tanku – jako szczególnie bliska pomysłodawcom i inicjatorom Instytutu Projektów Rozwojowych dla Polski oraz zgodna w swej symbolice z założeniami przedsięwzięcia.

Na zakończenie spotkania wzniesiony zostanie toast za wolność, aby uczcić demokrację i powołanie Instytutu – wpisując się w ogólnopolską akcję Gazety Wyborczej „Toast za wolność”.

ostatnia zmiana: 2009-06-02
Komentarze
Polityka Prywatności