Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego podsumowało wyniki tegorocznej rekrutacji. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu znalazł się na liście 10 najpopularniejszych uczelni w Polsce.
Zestawienie otwierają politechniki: Warszawska,
Uczelnia od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Rocznie kształci blisko 15 tysięcy studentów. Najchętniej wybierane kierunki to Finanse i rachunkowość, Zarządzanie, Ekonomia, Informatyka w biznesie, Międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz Zarządzanie i inzynieria produkcji. Kandydaci na studia zwracają uwagę na możliwość łączenia najnowszej wiedzy z ekonomii i nauk społecznych z zarządzeniem, finansami i informatyką oraz dziedzinami inżynierskimi. Młodzi ludzie interesują się kierunkami, które w ich ocenie gwarantują znalezienie dobrej pracy. Badania pokazują, że absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu znajdują pracę w okresie 3 miesięcy po otrzymaniu dyplomu. Wiele instytucji finansowych i banków daje zatrudnienie studentom już na IV roku.
Studenci UE doświadczenie zawodowe zdobywają poprzez praktyki i staże w takich znanych firmach jak: KGHM Polska Miedź SA., Whirlpool, Selena i LG Display, Credit Suisse, Bank Zachodni WBK S.A., Getin Noble Bank, ING Bank Śląski, UPS i LKW Walter, IBM, Hewlett Packard i Sygnity S.A.
W zakresie finansów i zarządzania uczelnia kształci też studentów na studiach I i II stopnia w języku angielskim. W murach uniwersytetu uczą się nie tylko obywatele krajów członkowskich Unii Europejskiej ale także z najdalszych zakątków świata m.in. z Angoli, USA, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Turcji, Wietnamu i Chin.
Ogromnym zainteresowaniem cieszą się studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, szczególnie studia dostosowane do potrzeb konkretnych grup zawodowych lub adresowane do konkretnych stanowisk oraz takie, które są współorganizowane z wiodącymi pracodawcami w regionie, m.in. IBM, HP, PWC czy KGHM. UE oferuje 30 kierunków, głównie z zakresu rachunkowości i zarządzania. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się tzw. krótkie formy dydaktyczne, czyli szkolenia i kursy. Obecnie spośród ponad 100 propozycji z obszarów rachunkowości i controllingu, finansów i podatków, zarządzania, rozwoju kompetencji menedżerskich i interpersonalnych oraz informatyki .