Nie od dziś wiadomo, że zajęcia praktyczne są bardzo ważnym elementem uzupełniającym kształcenie na Uczelni Zawodowej Zagłębia Miedziowego w Lubinie. A jeśli można połączyć rozrywkę z pożytecznym – to chyba nie ma lepszej i milszej formy zajęć dla studentów pedagogiki, jak warsztaty z dziećmi. W tym też celu 3 lutego br. studentki III roku Edukacji Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej zorganizowały nietypowe zajęcia.
Słuchaczki w ramach przedmiotu Wspomaganie rozwoju dzieci, prowadzonym przez dra Jarosława Bąbkę, zaprojektowały oraz wykonały gry edukacyjne, pod kątem rozwijania u maluchów umiejętności matematycznych. Na zajęcia zostały zaproszone dzieci, aby w toku działania zweryfikować atrakcyjność oraz funkcje edukacyjne gier. Przy okazji dzieci miały wreszcie szansę dowiedzieć się jak wygląda uczelnia, do której w soboty i niedzielę wybierają się ich mamy, siostry i ciocie.
Jak zapewniają organizatorzy, wspólnym grom, okrzykom radości z wygranej, rozmowom nie było końca. Okazało się też, że tradycyjna gra planszowa w dobie gier komputerowych jest atrakcyjna oraz sprzyja budowaniu relacji pomiędzy dziećmi i dorosłymi. Na twarzach wszystkich uczestników widać było radość, zadowolenie oraz poczucie dobrze spędzonego czasu. W końcu nie na wszystkich zajęciach można studiować z własnym dzieckiem!
Przypomnijmy, że Uczelnia Zawodowa Zagłębia Miedziowego w Lubinie bardzo dużo uwagi przykłada do zajęć praktycznych. Studenci lubińskiej Uczelni często wyjeżdżają na warsztaty terenowe, w trakcie których zapoznają się ze specyfiką pracy danej placówki oraz charakterem jej pracy. Dzięki tego typu zajęciom, studenci UZZM oprócz wiedzy teoretycznej mogą poznać tajniki pracy, którą później będą mogli wykorzystywać w pracy zawodowej.