Międzynarodowa szkoła poświęcona nowoczesnym technikom eksperymentalnym w badaniach półprzewodników i struktur półprzewodnikowych rusza we wtorek na Politechnice Wrocławskiej.
"W ciągu ostatniej dekady obserwuje się duży postęp w dziedzinie fizyki i elektroniki półprzewodników w tym przede wszystkim zapotrzebowanie na ogniwa słoneczne, urządzenia służące do wyświetlania, przechowywania danych, transmisji danych. Program szkoły zawiera najnowsze informacje i osiągnięcia w tym zakresie wiedzy, a prezentowane wykłady oprócz metod pomiarowych będą przedstawiały rozwiązania naukowe, technologiczne i techniczne związane z tą tematyką" - mówił Charytoniuk.
Dodał, że program szkoły jest skierowany do studentów,
doktorantów i młodych pracowników nauki, głównie fizyki
i elektroniki.
Wykłady wygłoszą wybitni specjaliści, naukowcy
z Polski, Tajwanu,
Wielkiej Brytanii, Francji, Finlandii i Japonii.
Bezpośrednio po zakończeniu szkoły odbędzie się konferencja dotycząca szybkich laserów półprzewodnikowych do zastosowań telekomunikacyjnych organizowana przez Instytut Fizyki Politechniki Wrocławskiej w ramach projektu DeLight (Rozwój tanich technologii do wytwarzania wysokiej jakości laserów telekomunikacyjnych) VII Programu Ramowego Unii Europejskiej.
Konferencja ma sprzyjać wymianie poglądów, wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami środowisk akademickich i przemysłu; skierowana jest także do młodych pracowników nauki oraz doktorantów i studentów. (PAP)