Zdobyły indeksy SWPS

Tag: indeks
Strona www: www.swps.pl/
Dział: Wrocław

Paulina Materna, Vivian Kubiak i Iwona Gołębiowska wygrały indeksy Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Laureatki zostaną zwolnione z czesnego za I rok studiów w SWPS na kierunku psychologia. Konkurs odbył się w ramach II Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej.

Paulina Materna (otrzymała indeks SWPS w Warszawie) - pochodzi z Rzeszowa, gdzie ukończyła I Liceum Ogólnokształcące. W turnieju bierze udział drugi raz. W roku akademickim 2010/2011 rozpocznie studia w SWPS. Jej wybór padł na Warszawę, ponieważ zawsze chciała studiować w tym mieście. Uczelnię widzi jako miejsce, które daje dużo możliwości, ale nie podjęła jeszcze ostatecznej decyzji o wyborze specjalności.

 

Vivian Kubiak (zdobyła indeks WZ SWPS we Wrocławiu) - absolwentka Zespołu Szkół nr 22 we Wrocławiu. Studiowanie psychologii to jej marzenie. Fascynuje ją ludzkie wnętrze, myśli, uczucia. Wzięcie udziału w Turnieju było dla niej szansą na ciekawe studia. „Mam kilku znajomych – trenerów – którzy studiowali w SWPS i bardzo sobie chwalą tę uczelnię. To oni zaszczepili we mnie chęć rozwoju w sferze biznesowej, dlatego wybiorę specjalność Psychologia zarządzania i marketingu” – mówi.    Schowek06.jpg

 

Iwona Gołębiowska (wygrała indeks WZ SWPS w Sopocie) - ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Olsztynie, pochodzi z Pasymia. Wybierze psychologię kliniczną, ponieważ od dawna chce studiować ten kierunek. Nie liczyła na wygraną, ale postanowiła spróbować swoich sił w turnieju, bo perspektywa otrzymania indeksu na wymarzone studia była dla niej bardzo atrakcyjna.

 

Do tegorocznej edycji Turnieju zgłosiło się ponad 2000 uczniów z 280 szkół. Wśród nich tegoroczni maturzyści, którzy aby zdobyć indeksy na psychologię pisali prace na tematy zadane przez wyższe uczelnie. Pierwszym etapem Turnieju były eliminacje on-line: każdy uczestnik  musiał odpowiedzieć na 40 pytań w czasie 45 minut. Do finału, który odbył się 27 marca w Warszawie, zakwalifikowało się 101 uczestników eliminacji oraz 22 maturzystów, autorów najlepiej ocenionych przez komisje uczelniane prac. Wszyscy pisali test, w którym trzeba było wykazać się wiedzą m.in. na temat stresu, osobowości oraz psychologicznych zaburzeń odżywiania. Do ścisłego finału, który polegał na ustnych odpowiedziach na  pytania z zagadnień: „Ja, czyli kto?” oraz „Psychologia i życie”, weszło 10 uczniów. Jurorzy oceniali nie tylko ich wiedzę, ale także samodzielność myślenia i sposób prezentacji odpowiedzi.


Dowiedz się więcej !


ostatnia zmiana: 2016-09-02
Komentarze
Polityka Prywatności