Studencka Marka

odpowiedz na wszystkie pytaniaW ciągu ostatnich 30 dni zagłosowano (przeliczam) razy w naszych ankietach
Serwis Knajpowo Wrocław - dział po zajęciach Studencki Informator Regionalny - Wrocław


Zapraszamy do nowego serwisu
Organizacje Studenckie
 

Mandragora Grupa Musicalowa

Kraków 31-046
Gertrudy 4
tel. 500821839
fax.

Grupa pod nazwą „Mandragora” istnieje od 2008 roku. Dzialamy w Krakowie, lecz spektakle wystawiamy w całej Polsce. Mandragora to ludzie powyżej 18 roku życia, którzy z ogromnym zapałem realizują autorskie projekty, łączące musical z innowacyjnymi rozwiązaniami. Co roku przyjmujemy kolejnych młodych artystów, pragnących rozwijać swe pasje podczas przygotowania musicalu.

Dotychczasowe spektakle

 2011/12 Psychiatryk. Krótka Teoria Czasu

Do lat 50tych XX wieku w ponurym gmaszysku na wzgórzu mieścił się Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych, lecz pewnej burzowej nocy cały budynek stanął w płomieniach.

Ponad pół wieku później grupie filmowców udaje się dotrzeć do ostatniego z żyjących świadków wypadku- wówczas młodej pielęgniarki.

Kobieta zgadza się wyjawić, co naprawdę wydarzyło się w godzinach poprzedzających wielki pożar. Ekipa postanawia odtworzyć przebieg zdarzeń, włamując się do dawno zapomnianego budynku na odludziu w równie ponurą, burzową noc.

Czy dziwne teorie nabiorą wreszcie sensu, odkrywając tajemnicę skrywaną od lat w murach opuszczonego psychiatryka?

Akt I rozgrywa się we wciąż działającym Szpitalu Dla Nerwowo i Psychicznie Chorych...

Akt II przenosi nas do współczesnej ruiny opuszczonego budynku...

Dokąd zawiedzie nas Akt III ?

Muzyka: Klaudyna Góralska, Krzysztof Buratyński, Piotr Opatowicz

 

 

2008-12 „Noc Zmysłów”

„Noc Zmysłów” to interaktywny spektakl muzyczny, przenoszący widza w magiczny wymiar natury.

Przedstawienie łączy w sobie elementy musicalu, thrillera i gatunku fantasy, wciągając odbiorcę w świat mistycznych istot, które są nam jednak bliższe, niż moglibyśmy się spodziewać.

 

2009-12 A Psik! Mikołaju!

Jest świątecznym spektaklem dl dzieci w wieku 3-8 lat. Jego celem -poza dobrą zabawą- jest zachęcenie dzieci do pomocy, dzielenia się i współpracy.

Spektakl ma formę interaktywną, co oznacza, ze mali widzowie są czynnymi uczestnikami wciągających zdarzeń. Muzyka orkiestralna lat 20tych i 30tych przywodzi na myśl klimat świątecznych bajek klasycznego Disney'a.

 

 w przygotowaniu na rok 2012

'The Dustman'

THE DUSTMAN „The Dustman” to adaptacja scenariusza nowojorskiej pisarki Anastasii Trainy, do którego prawa realizacji otrzymała Klaudyna Góralska, założycielka Grupy Musicalowej Mandragora. „Dustman” będzie musicalem utrzymanym w klimacie filmów Tima Burtona- gdzie świat realny miesza się ze snem, marzeniami i koszmarami. 

 

 


 
Polityka Prywatności