3-12.09.2021

18. Millennium Docs Against Gravity

18. Millennium Docs Against Gravity

„Świat się budzi” – pod tym hasłem wrocławska publiczność już za dwa tygodnie będzie zobaczy kilkadziesiąt najlepszych produkcji kina non-fiction ostatnich lat. 18. odsłona Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 3-12 września w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

Przeniesiona z maja na wrzesień pełnoletnia edycja festiwalu ponownie zabierze wrocławską publiczność w filmową podróż dookoła świata. Wrocławska edycja to niemal 80 filmów dokumentalnych i produkcji non-fiction, prezentujących olbrzymie zróżnicowanie pod względem miejsc, w których powstały, ale także formy – w programie znaleźć można zarówno filmy pełnometrażowe i krótkometrażowe, jak i animację oraz seriale dokumentalne.

We wrześniu odbędzie się również kolejna odsłona konkursu o Grand Prix Dolnego Śląska – w tym roku o Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego ubiegać będzie się 14 tytułów, wśród nich m.in. najnowsza produkcja wybitnego dokumentalisty Pawła Łozińskiego, który w „Filmie balkonowym” przygląda się przechodniom… z własnego balkonu, piękny obraz o międzygatunkowej przyjaźni pod tytułem „Stambuł bez smyczy” w reżyserii Elizabeth Lo oraz hit tegorocznego festiwalu Sundance, animowana opowieść o chłopaku, który wraz z rodziną uciekł z Afganistanu przez Rosję do Europy Zachodniej, czyli „Przeżyć” Jonasa Pohera Rasmussena.

Widzowie będą mogli wziąć też udział w licznych wydarzeniach towarzyszących projekcjom – spotkaniach z twórcami, dyskusjach i warsztatach – które zagłębią się w najbardziej interesujące problemy podnoszone przez festiwalowe filmy.

Bilety już dostępne!
Bilety w cenach 14 i 18 złotych (pojedyncze seanse, cena zależna od godziny projekcji) dostępne są na stronach MDAG.pl i dcf.wroclaw.pl. Sprzedaż stacjonarna ruszy 24 sierpnia w kasach Dolnośląskiego Centrum Filmowego. Przy zakupie minimum 6 biletów każdy z nich kosztował będzie 14 złotych; bilety na pokazy dla seniorów i rodzin kosztują 12 złotych. Pełny program dostępny jest na stronie festiwalu i na wrocławskim profilu Millennium Docs Against Gravity na Facebooku: www.facebook.com/MDAGWroclaw

data ostatniej modyfikacji: 2021-08-19 16:03:09
Komentarze
 
Polityka Prywatności