2021-05-15

Biegniemy Po Oddech

15 maja 2021 roku odbędzie się kolejna, już VII edycja Wrocławskiego Biegu Akademickiego. Jego forma będzie wyjątkowa, ponieważ sam bieg odbędzie się online. Tegorocznym celem i misją jest pomoc podopiecznemu, promowanie aktywności fizycznej wśród studentów i biegaczy z całej Polski oraz integracja środowiska biegowego pomimo sytuacji epidemicznej w kraju.

Wydarzenie organizowane jest przez Informację Kulturalno-Sportową Studentów oraz Akademicki Związek Sportowy, działających przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Jest skierowane do wszystkich osób, które pragną połączyć przyjemne z pożytecznym i nieść pomoc poprzez aktywność fizyczną.

W tym roku biegacze, za pomocą aplikacji Activy, będą mogli zmierzyć się na dwóch dystansach – 5 lub 10 km. Zapisów będzie można dokonać poprzez wybór jednego z trzech pakietów startowych – PODSTAWOWEGO, KLASYCZNEGO lub AZS PREMIUM. Każdy zakupiony pakiet to pomoc finansowa dla podopiecznego biegu.

Należy pamiętać, że Wrocławski Bieg Akademicki to przede wszystkim wydarzenie o charakterze charytatywnym. W ciągu wszystkich edycji zjednoczył 15 000 uczestników oraz przekazał ponad 60 000 zł chorym i potrzebującym. W tym roku podopiecznym jest Janek z Fundacji „Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci”, który zmaga się z mukowiscydozą płucną. Cały dochód zostanie przeznaczony na jego leczenie.

W tej edycji #biegniemypooddech.

Obserwuj nas na naszych kanałach, by razem z nami bawić się i pomagać:

Fanpage -> https://www.facebook.com/BiegAkademicki

Wydarzenie -> https://www.facebook.com/events/326601322124155

Strona internetowa -> https://www.wroclawskibiegakademicki.pl

Instagram -> www.instagram.com/biegakademicki/


data ostatniej modyfikacji: 2021-03-09 14:19:19
Komentarze
 
Polityka Prywatności