2020-09-19

Muzyczna Noc Nadodrza

19 września, po raz kolejny Fundacja Open Mind inspiruje muzycznymi warsztatami, wydarzeniami artystycznymi oraz stałymi zajęciami. Muzyczną przygodę rozpoczynamy
w samo południe tanecznymi warsztatami „Salsa Cuban Fit”.

Salsa Cuban Fit, to zajęcia organizowane z myślą o miłośnikach dynamicznych rytmów. Razem poznamy podstawowe kroki salsy kubańskiej. Dowiemy się jak łączyć Fitness wraz z gorącymi karaibskimi dźwiękami, a także nauczymy się kilku prostych układów. To doskonała forma relaksu, sposób na świetną zabawę oraz moc energii na cały dzień.

Dla osób, które odczują niedosyt przygotowaliśmy ofertę specjalną! Jeśli kochasz tańczyć, ale czujesz blokadę wewnętrzną przed każdym wykonywanym ruchem, to zachęcamy do wzięcia udziału w kursie zmysłowej Bachaty. Chętnych zabierzemy w taneczną przygodę po słonecznej Dominikanie, by wspólnie pokonać barierę strachu, a przy tym wyzwolić ukrytą duszę romantyka.

Jeśli najskrytszym marzeniem Twojego dziecka było komponowanie utworów, ale brakowało mu pomysłów i motywacji, to warsztaty „ Samograjki z recyklingu” są właśnie dla niego. W ruch pójdą rolki papieru, puszki orz inne niezwykłe przedmioty, by wspólnie stworzyć barwną serię dźwięków ukrytych w zakamarkach własnoręcznie wykonanych instrumentów. Razem uderzymy w subtelne struny przyrody i uświadomimy sobie jak ważną rolę w otaczającym nas świecie odgrywa recykling.

Jak wyrazić siebie poprzez dźwięk i ruch, najmłodsi przekonają się w trakcie warsztatów „Muzyka dla Smyka”. Dzieci gotowe do wyprawy w głąb muzycznego świata, poznają podstawowe pojęcia i gatunki muzyczne, dokonają rytmizacji piosenek wg. E. E. Gordona, Carla Orfa, czy Doroty Dziamskiej, a także aktywnie wsłuchają się w melodyjne nuty muzyki poważnej wg. Bati Strauss. Na koniec uwolnimy dźwięki samodzielnie skomponowanej piosenki ukryte w najgłębszych zakamarkach instrumentów perkusyjnych.

Na bezpłatne warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy na: www.krzywykomin.pl.

Data : 19.09.2020

Miejsce: CRZ Krzywy Komin, ul. Dubois 33-35a, Wrocław


data ostatniej modyfikacji: 2020-09-14 10:09:16
Komentarze
 
Polityka Prywatności