Przejdź do: newsy Wrocław
2020-03-05

Nocne Kino Akademickie: wieczór z filmami, quizami i grami w Nowych Horyzontach

kategoria: kino

Prawdziwa uczta dla kinomana i świetna zabawa w gronie przyjaciół: 5 marca już po raz szósty zapraszamy na Nocne Kino Akademickie, w ramach którego czeka nas pokaz filmów nominowanych do Oscara – Jojo Rabbit i Parasite. Specjalnie dla uczestników przygotowaliśmy szereg dodatkowych atrakcji w strefie eventowej, gdzie uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w licznych konkursach i loteriach.

Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Informacją Kulturalno-Sportową Studentów działającą przy Samorządzie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Cena biletu: 26 zł

 Harmonogram;

17:00 Strefa eventowa w holu kina

19:00 Start pokazów filmowych Jojo Rabbit
reż. Taika Waititi / Czechy, Niemcy, Nowa Zelandia, USA / 2019

obsada: Roman Griffin Davis, Thomasin McKenzie, Scarlett Johansson, Taika Waititi

Nominowanego do Oscara w sześciu kategoriach "Jojo Rabbit" potraktujcie jako łagodną szczepionkę przeciwko przykrej dolegliwości – fanatyzmu, którego odmianami były zbiorowe szaleństwo na punkcie wodza III Rzeszy i beatlemania.

Gdy niemiecki chłopiec (Roman Griffin Davis jako Jojo) znajduje młodą Żydówkę (Thomasin McKenzie), którą ukrywa na strychu samotnie wychowująca go matka (Scarlett Johansson), jego świat staje na głowie. Mając u boku jedynie idiotycznego wymyślonego przyjaciela, którym jest nikt inny jak sam Adolf Hitler (Taika Waititi), Jojo musi teraz stawić czoła swemu ślepemu nacjonalizmowi. 

Parasite
reż. Joon-ho Bong / Korea Południowa / 2019

obsada: Kang-ho Song, Seon-gyun Lee, Yeo-jeong Jo, Woo-sik Choi

Celuloidowa pożywka dla oczu, serca i rozumu? Jest! Obrazy twarzy zastygłych w przerażeniu, ekscytacji lub zdziwieniu? Są! Rodzina jako azyl, ale i popękany fundament egzystencji? Jak najbardziej!

Kierowca bez pracy, gospodyni bez domu, student bez kasy i dziewczyna bez perspektyw wspólnie stworzą perfekcyjny plan: jak w najkrótszym czasie stać się kimś i zająć miejsce bogaczy. W świecie, w którym liczy się tylko wydajność i sukces, przechytrzą system i zawalczą o siebie. Nawet, jeśli będzie to wymagało przekroczenia cienkiej granicy między tym, co jeszcze dozwolone, a tym, co absolutnie zabronione. Bong Joon-ho pokazuje, że prawie każdy marzy o lepszym życiu, awansie i szansie na sukces. Ale tylko niektórzy – dzięki nieposkromionej wyobraźni i braku skrupułów – są w stanie po to wszystko sięgnąć.


data ostatniej modyfikacji: 2020-02-18 14:47:49
Komentarze
 
Polityka Prywatności