Przejdź do: newsy Wrocław
2019-10-23 19:30

Oddadzą hołd Królowej Soulu. Wyjątkowy koncert we Wrocławiu

kategoria: koncerty

W Imparcie szykuje się widowisko muzyczne pełne magii, wspomnień i niespodzianek. Na scenie zobaczymy siedemnastoosobowy skład muzyków, którzy oddadzą hołd Królowej Soulu w koncercie „Tribute to Aretha Franklin”. Wśród nich Ewa Uryga, Roy Bennett i kilku artystów związanych z Wrocławiem. Wyjątkowy wieczór w Imparcie już 23 października. Początek koncertu o godz. 19.30.

Aretha Franklin to jedna z najwybitniejszych przedstawicielek soulu i gospel. Śpiewała również jazz, pop, blues i R&B; piosenkarka, autorka tekstów i pianistka. Wystąpiła w kilku filmach m.in. „Blues Brothers” z 1980 roku. Laureatka 18 nagród Grammy i pierwsza kobieta przyjęta do Rock and Roll Hall of Fame. Koncerty dedykowane tej wybitnej wokalistce to pomysł basisty Krzysztofa Witkowskiego, który jako pierwszy w Polsce jesienią 2018 roku oddał hołd Królowej Soulu, występując m.in. z Ewą Urygą i Dorotą Piotrowską. Po udanej premierze zaprosił do współpracy większy skład muzyków, zdominowany zapałem i talentem młodego pokolenia polskiego jazzu.

W Imparcie usłyszymy największe przeboje Królowej Soulu w nowej rozrywkowo-jazzowej stylistyce, przeplatanej elementami rapu. – Ten koncert to program pełen magii i niespodzianek – zaprasza Agnieszka Szczepaniak z biura architektonicznego AP Szczepaniak, które jest jednym ze sponsorów wydarzenia. - Magii, ponieważ dama polskiego soulu, Ewa Uryga, wykonuje utwory Arethy Franklin z tak  ogromną pasją, dającą  wrażenie, że na scenie znowu pojawia się amerykańska piosenkarka. Niespodzianek, ponieważ znane utwory zabrzmią w nowoczesnych aranżacjach - dodaje.

Ewa Uryga zaśpiewa utwory Arethy Franklin z Roy’em Bennettem - wokalistą na co dzień mieszkającym w Londynie. Znają go słuchacze radiowej Trójki z prezentowanego przez Marka Niedźwieckiego albumu „Positive Energy”. Bennett wielokrotnie koncertował na polskich scenach m.in. na Hałda Jazz Festiwalu, Bielskiej Zadymce Jazzowej oraz we wrocławskim klubie Vertigo.

Akcentów wrocławskich będzie więcej. W składzie muzyków znalazł się laureat konkursu na festiwalu Jazz nad Odrą 2013 - saksofonista Tomasz Wendt, który obecnie pisze doktorat na wrocławskiej Akademii Muzycznej. Obok niego na scenie pojawi się nagradzany puzonista Bartosz Pernal – także absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej. Bartosz Pernal współpracował z takimi tuzami jazzu jak Urszula Dudziak i Stanisław Soyka. Kolejnym muzykiem związanym z Wrocławiem jest trębacz Marcin Fic, wychowanek Piotra Wojtasika oraz absolwent wrocławskiej uczelni w Zakładzie Jazzu i Muzyki Estradowej.

- W tym roku obchodzimy 20-lecie działalności biura AP Szczepaniak. Zaangażowanie w koncert jest dla nas elementem świętowania, dlatego cieszymy się, że możemy uczestniczyć w tym niecodziennym wydarzeniu – mówi architekt Agnieszka Szczepaniak. – Z wielką chęcią wspieramy projekt, w którym uczestniczą także wrocławscy artyści. Jesteśmy pewni, że wszystko będzie doskonale zaprojektowane i że artyści przygotują nam muzyczną ucztę – zachęca.

Oto pełny skład zespołu, który wystąpi w Imparcie 23 października: Ewa Uryga i Roy Bennett (oboje wokal), Tomasz Wendt (saksofony), Bartosz Pernal (puzon), Marcin Fic (trąbka), Gabriel Niedziela (gitara), Kasia Pietrzko (fortepian), Artur Florkowski (syntezator), Krzysztof Witkowski (gitara basowa), Max Olszewski (perkusja), Marcin Wawrzynowicz, Katarzyna Mirowska i Joanna Świniarska (chóry) oraz Vinyl String Quartet w składzie: Katarzyna Gluza (skrzypce), Angela Gołaszewska (skrzypce), Oliwia Kędziora (altówka), Marzena Masłowska (wiolonczela).

Koncert „Tribute to Aretha Franklin”

Data: 23 października, godz. 19.30

Miejsce: Impart, ul. Mazowiecka 17

Bilety: www.strefakultury.pl oraz w kasach Strefy Kultury Wrocław (Barbara, ul. Świdnika 8B i Impart, ul. Mazowiecka 17)

Organizator: Krzysztof Witkowski

Sponsorzy: AP Szczepaniak i miasto Wrocław


data ostatniej modyfikacji: 2019-10-17 15:23:50
Komentarze
 
Polityka Prywatności