Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Wrocław
2019-03-31 19:00

Wieczór Flamenco

31.03.2019 godz. 19:00 Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15, Wrocław, bilety: 30 PLN do kupienia przed koncertem

W ramach cyklu „Wieczory Flamenco we Wrocławiu” organizatorzy zapraszają na koncert: Anna Mendak „Samira”, Niño Soto, Andrzej Lewocki i Irek Folusz. Zespół zaprezentuje się w murach wrocławskiej Starej Piwnicy. Bilety w cenie 30 PLN dostępne przed koncertem.

Anna Mendak "Samira" – tancerka brzucha i flamenco, z wykształcenia psycholog. Od ponad 25 lat, występuje na scenie w różnych projektach artystycznych jako „Samira”, dając niezliczoną ilość występów w obu uprawianych przez siebie stylach tańca. Jest jedną z prekursorek i najbardziej znanych i cenionych tancerek oraz instruktorek flamenco i tańca orientalnego w Polsce. Prowadzi kursy oraz warsztaty na zaproszenie wielu szkół tańca na terenie całego kraju oraz w trakcie najbardziej znaczących festiwali tańca w kraju i zagranicą. W latach 2008 – 2009 była dyrektorem artystycznym Festiwalu Tańca Brzucha „Nova Orient” w Katowicach. W 2015 roku była choreografem głównej bohaterki egipskiego baśniowego serialu "Arabian Nights" emitowanego przez telewizję arabską. Wraz z zespołami oraz solowo występuje na wielu festiwalach folkowych, gitarowych i tanecznych, często gości na antenie radia i telewizji.

Niño Soto to obecnie jedyny hiszpański śpiewak flamenco zamieszkujący w Polsce, pochodzi z Sewilli. Występuje w Polsce od 2013 roku w różnych formacjach podczas takich wydarzeń jak: Jazz w Pałacach – Zamek Moszna, Duende Festival w Poznaniu, Polska Platforma Tańca, Folk Inspirations Łódź, Etno Jazz Festival Wrocław, Europejska Stolica Kultury - inauguracja 2016, Święto Muzyki w Bukowcu, Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Zielonej Górze, BRAVE Together. Lider zespołu Los Duendes.

Andrzej Lewocki – gitarzysta flamenco. Swoją edukacje muzyczną rozpoczął w klasie gitary klasycznej. Pierwsze szlify flamenco nabierał pod okiem Marka Krajewskiego założyciela pierwszej szkoły flamenco w Polsce (Studio Flamenco). Współpracował z większością muzyków, którzy w Polsce zajmują się flamenco. Uczył się od wielu hiszpańskich mistrzów. Jest laureatem Międzynarodowego Konkursu Gitary Flamenco w Murcii im. Niño Ricardo (II miejsce). Brał udział w licznych warsztatach flamenco w kraju i za granicą. Jest założycielem Lubelskiej Szkoły Flamenco. Współtworzy: Corazon Flamenco i Banda Caravana. Obecnie współpracuje z FlamenCorazonArte (Suspiros, Yo-Sally), Tiento Flamenco, Noche de Boleros, Teatrem Tańca NTF (Carmen Concierto), Studio Flamenco, Mateo El Gallito (Duende), Los Bomberos, Tanto Flamenco, Anną Chodakowską (zmienność Róży), Teatrem Polonia (Flamenco Namiętnie), Teatrem Kamienica (Testament Cnotliwego Rozpustnika) Teatrem Komadia (Zorro - Musical) oraz Teatrem FlamencoArte (Lenguaje de Las Flores). Nagrywa dla radia i telewizji, zapraszany jest także, jako muzyk studyjny. Producent cajonów KALIXT Cajon.

Irek Folusz to znany i ceniony w Polsce perkusista flamenco. Gra na cajonie – drewnianym instrumencie perkusyjnym wymyślonym przez afrykańskich niewolników w Peru, który przejęli muzycy hiszpańscy i wprowadzili do tradycji flamenco jako niezbędny element instrumentarium. Swoje umiejętności doskonalił na kursach prowadzonych przez najwybitniejszych hiszpańskich artystów, z którymi wielokrotnie współpracował.


data ostatniej modyfikacji: 2019-03-14 15:52:34
Komentarze

Nauka języków we Wrocławiu
boks.gif
IH_Wroclaw_220.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
wsf_220.gif
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura Collegium Maius
miniatura
miniatura Wyższa Szkoła Inżynierii i Zdrowia w Warszawie
 
Polityka Prywatności