Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Wrocław
2019-06-07 12:00

Rum Love Festiwal vol.3

Rum Love Festiwal vol.3
kategoria: festiwale

Miejsce: Wrocławskie Centrum Kongresowe
Wrocław, ul. Wystawowa 1

Kup bilet

Cena biletu Sobota (08.06): 80 PLN

Godziny rozpoczęcia festiwalu: 
07.06 (piątek) 12:00 – 20:00 (12:00 otwarcie bram) 
08.06 (sobota) 12:00 – 20:00 (12:00 otwarcie bram)

Najbardziej aromatyczny festiwal zaraża Polskę pasją do rumu.

Blisko 1300 uczestników, 300 gatunków alkoholi i 35 wystawców z całego świata. Dwa dni warsztatów, koncerty oraz niezapomniana atmosfera. Tak było w zeszłym roku na Rum Love Festiwal we Wrocławiu. Organizatorzy postanowili zarazić rumem całą Polskę i zrobić z festiwalu imprezę cykliczną. Czym zaskoczą tym razem?

Na początku była pasja… głębokie zainteresowanie alkoholami, które przerodziło się w profesjonalną karierę zawodową. Organizatorzy Rum Love Festiwal mogą uważać się za prawdziwych szczęściarzy, ponieważ robią w życiu to, co kochają. 
Festiwale rumowe odbywają się od lat na całym świecie, w Polsce rum, obok tequili i ginu, można jeszcze zaliczyć do niszowych kategorii alkoholu. Jednak według badań z Panelu Handlu Detalicznego Nielsena w roku 2015 wartość rynku rumu w Polsce wynosiła 91 mln zł. Oznacza to, że wzrosła o 10% w stosunku do poprzedniego roku. Aktualnie, zgodnie z wypowiedziami specjalistów z KPMG w ciągu roku prawie 30 procent polskich konsumentów, czyli ponad 11,5 mld osób, przynajmniej raz sięga po rum. Eksperci prognozują stały wzrost tego segmentu na poziomie 2-3 procent rocznie. Zaznaczając, że przyczynia się do tego rosnąca popularność drinków, koktajli (sztuka miksologii), podróży, a także wpływ blogujących miłośników alkoholi oraz edukowanie konsumentów na temat rumu. W związku z powyższym, Tomasz Krzyk i Jacek Boniecki oraz ich zespół postanowili zorganizować pierwszy raz w Polsce Rum Love Festiwal, który w zeszłym roku odbił się szerokim echem wśród miłośników przeróżnych alkoholi. 
W tym roku, jak w poprzednich latach, 
Rum Love Festiwal odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowym, który jest zlokalizowany obok Hali Stulecia wpisanej na listę UNESCO, ponieważ wyjątkowe wydarzenia potrzebują wyjątkowej przestrzeni. Organizatorzy spodziewają się około dwóch tysięcy uczestników festiwalu. Będą szkolenia produktowe MASTERCLASS, 34 stoiska dla partnerów - firm, które chciałyby pokazać swoje produkty (oprócz alkoholi również cygara). Do dyspozycji gości będzie taras zewnętrzny oraz sklep festiwalowy. W tle słychać będzie tematyczną muzykę, a wieczorem koncerty grup muzycznych na świeżym powietrzu.   W zeszłym roku organizatorzy ruszyli także z projektem Rum Love on Tour, aby łamać stereotypy na temat rumu, przez dwa miesiące odwiedzili 30 topowych koktajl barów i restauracji w całej Polsce, w których prowadzili szkolenia. Trzeba przyznać, że Panowie wykonują świetną pracę, ponieważ świadomość smaków i aromatów rumu w Polsce rośnie bardzo szybko. Ale to nie wszystko co inicjatorzy projektów mają w zanadrzu. 
Stolica Dolnego Śląska staje się także narodową stolicą rumu. Organizatorzy festiwalu stworzyli niesamowite miejsce na kulturalnej mapie Wrocławia, gdzie pasja tworzenia łączy się z modą, klasyką oraz powrotem do przeszłości.
BlackBeard Barber&Barrel House to nowe miejsce z klasyczną duszą. To miejsce, w którym można nabyć limitowaną edycję rumu, poradzić się ekspertów i znawców sztuki barmańskiej, ale i spędzić czas w wyjątkowej, industrialnej przestrzeni. Podczas gdy gość delektuje się drinkiem, barber może zająć się pielęgnacją włosów i brody. 
W jednym z budynków przy ulicy Tęczowej składa się hołd klasyce. Właściciele twierdzą, że dla rzemiosła nie może być innego miejsca jak to, które okryte jest grubym płaszczem historii. Dla barbera nie może być innego miejsca, jak to z atmosferą oraz przestrzenią sprzyjającą kreatywności i tworzeniu przyszłości z przeszłości. W BlackBeard oprócz klasycznego rzemiosła, odbywają się także szkolenia, prelekcje, degustacje i prezentacje głównie na temat rumu i whiskey. Jest to z pewnością unikalne miejsce, którego atmosfery trzeba po prostu posmakować. 
         
Organizatorzy postawili sobie za cel wzmocnienie świadomości i kultury picia alkoholi takich jak m.in. rum czy whiskey. Począwszy od pasji i pomysłu, rozpoczęli prace nad Rum Love Festiwal i BlackBeard. Wszystkie projekty zakończyły się sukcesem, jednak Panowie zaznaczają, że dopiero rozwijają skrzydła i nie mają zamiaru spocząć na laurach. Od zeszłego roku wystartowali z kilkoma świetnymi projektami, które nie zamykają się tylko w granicach Polski. Właśnie dzięki takim projektom, pasjonaci alkoholi z całego świata myśląc „Polska”, będą widzieli Wrocław i BlackBeard.


Serdecznie zapraszamy na Rum Love Festiwal 07-08 czerwca do Wrocławia, a także do odwiedzenia strony internetowej www.rumlovefestiwal.com oraz www.blackbeard.com.pl.

Czym jest Rum Love Festiwal  
Najbardziej aromatyczny festiwal w Polsce

Rum Love Festiwal to niezwykła okazja do poznania nowych smaków i aromatów najlepszych rumów na świecie. Uczestnicy festiwalu przeniosą się na dwa dni do krainy przepełnionej tym aromatycznym trunkiem. 
Rum Love Festiwal odbędzie się w dniach 07-08.06.2019 we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia po raz trzeci. Wyjątkowe wydarzenia   potrzebują wyjątkowej przestrzeni, dlatego uważamy, że nasz festiwal nie może odbyć się w innym miejscu. Hala 100-lecia jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - to jedne z najbardziej klimatycznych miejsc we Wrocławiu. 
Podczas pierwszej i drugiej edycji festiwalu do Wrocławia przyjechało ponad 1200 osób. W czasie festiwalowego weekendu odbyły się liczne warsztaty, szkolenia, degustacje oraz koncert. Wszystkie czekające na Gości atrakcje bez wątpienia pobudziły zmysły i ukazały prawdziwy i często nieznany świat rumu.


Link:
www: https://rumlovefestiwal.com 
fb: https://web.facebook.com/rumlovefestiwal/ 
Instagram: https://www.instagram.com/rumlovefestiwal/
YT: https://www.youtube.com/watch?v=wjKpCDPW4QE&list=PL4rW4ZiPAaqUn_262hY0Oq3BwMLdcMj5o


data ostatniej modyfikacji: 2019-02-15 17:15:01
Komentarze

INFORMACJE, OGŁOSZENIA

Nauka języków we Wrocławiu
IH_Wroclaw_220.gif
boks.gif

Nauka języka za granicą
ATAS_220.gif

Przegląd uczelni w Polsce
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
wsf_220.gif
SWPS_220_uni.jpg
WSSIP_220.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności