Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Wrocław
7-8.12.2018

Polsko-ukraiński Festiwal Jazz Bez

kategoria: festiwale

Festiwal odbędzie się w CBK FAMA w dniach 7-8 grudnia 2018 r. Wstęp wolny.

Artyści Festiwalu Jazz Bez I Wrocław
SILHOUETTE & VINX
Vinx De'Jon Parrette to jeden z najbardziej utalentowanych wokalistów wykorzystujących techniki improwizacji jazzowej, którego twórczość jest mocno osadzona w wielu różnych stylistykach – od tradycyjnego jazzu, przez funk, bossa novę, aż po blues. Gwałtownie wznoszące się wokale, skomplikowane, warstwowe melodie i groove’y kształtują oryginalny styl Parrette’a, pozwalający skutecznie wyróżnić się na tle innych artystów. O jego kunszcie świadczą również zdolności liryczne, dzięki czemu tak dobrze sprawdza się w opowiadaniu historii z sercem i duszą – godnych prawdziwego mistrza ballady.
Biografia Vinxa pełna jest zaskakujących epizodów. Początkowo próbował swoich sił jako… lekkoatleta – udało mu się nawet zakwalifikować na Igrzyska Olimpijskie w Moskwie w 1980 roku, jednak ze sportowymi marzeniami musiał pożegnać się z powodu bojkotu imprezy ogłoszonego przez prezydenta Cartera. Równolegle rozwijał się jako muzyk, co szybko przyniosło efekty. Został zaproszony do udziału w prestiżowym festiwalu jazzowym Montreaux. Od tego czasu regularnie bierze udział w projektach wybitnych artystów. W trakcie swojej długiej kariery nagrywał i koncertował z największymi ikonami przemysłu muzycznego, takimi jak np. Stevie Wonder, Sting, Herbie Hancock, Sheryl Crow, Branford Marsalis, Taj Mahal, Cassandra Wilson, B.B. King czy Cher.
We Wrocławiu Vinx De'Jon Parrette wystąpi z towarzyszeniem węgierskiego zespołu Silhouette, złożonego z muzyków o niezwykłych umiejętnościach technicznych. Liderem tego wirtuozerskiego składu jest Shilard Banai, o którym z uznaniem wypowiadają się gwiazdy pokroju Steve’a Hacketta. Banai nagrał już ponad sześćdziesiąt albumów z bardzo różną stylistycznie muzyką, będąc jednym z najbardziej popularnych i cenionych perkusistów na Węgrzech.

Skład zespołu:
Vinx De'Jon Parrette – śpiew, instrumenty perkusyjne
Szilard Banai – perkusja
Mirko Milan Milosevits – pianino
Viktor Banai – gitara
Karoly Drab – bas
Attila Závodi – saksonon
Gergo Monori – realizacja dźwięku

DIMA BONDAREV QUARTET
Dima Bondarev znany jest jako członek ukraińskiego zespołu jazzowego Acoustic Quartet i grupy Magnifika. Od 2007 roku uczestniczy w międzynarodowych konkursach muzycznych i festiwalach w Rosji, Polsce, Niemczech i na Ukrainie. Wygrał Grand Prix na MuzEnergo Festival 2010 oraz pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Młodych Wykonawców Jazz w Rostowie na Donem w 2011 r. W tym samym roku otrzymał stypendium Gaude Polonia polskiego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego i studiował w Warszawie pod kierunkiem Roberta Majewskiego. Współpracował z wybitnymi europejskimi i amerykańskimi muzykami, takimi jak: Julian Tucker, Mariusz Bogdanowicz, Karl Frierson, Steve Turre i Joel Holmes. Obecnie kontynuuje naukę w zakresie techniki jazzowej w Jazz Institute w Berlinie. Prowadzi też kwartet tworzony głównie przez studentów Jazz Institute, którego repertuar stanowią oryginalne kompozycje lidera. Twórczość zespołu można określić jako żywiołową muzykę, która jest wyraźnie osadzona w tradycji artystycznego jazzu lat 60., jednak nie wykazuje skłonności do radykalnych eksperymentów formalnych – instrumentaliści znacznie większą wagę przykładają do budowania struktury dramaturgicznej charakteryzującej się zbalansowanymi partiami dialogowymi. W kwietniu 2014 Dima Bondarev Quartet zdobył 2 nagrodę na 50. Festiwalu Jazz nad Odrą we Wrocławiu.

Skład zespołu:
Dima Bondarev – trąbka, skrzydłówka
Toms Rudzinskis Music – saksofon
Felix Henkelhausen – kontrabas
Ludwig Wandinger – perkusja


18. polsko-ukraiński Festiwal Jazz Bez I 3. edycja wrocławska
Miejsce: Centrum Biblioteczno-Kulturalne FAMA, ul. Krzywoustego 286, Wrocław

data ostatniej modyfikacji: 2018-11-20 13:30:29
Komentarze

Nauka języków we Wrocławiu
boks.gif
IH_Wroclaw_220.gif

Nauka języka za granicą
JPEdukacja_220_pytania.gif

Przegląd uczelni w Polsce
SWPS_220_uni.jpg
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
WSSIP_220.jpg
wsf_220.gif
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura KWSPZ - 7
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności