Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Wrocław
6-10.11.2018

4. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM

kategoria: festiwale

Festiwal odbędzie się w dniach 6-10 listopada w Świdnicy.

4. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM przyniesie wiele nowości i niespodzianek. Wprawdzie program wydarzenia pozostaje jeszcze owiany tajemnicą, jednak znamy już niepodważalnie mocny punkt Festiwalu. Przedpremierowo w Świdnicy w ramach Konkursu Głównego pokazana zostanie „Córka trenera” – film, który w kinach pojawi się dopiero w marcu 2019r. Historia wyreżyserowana przez Łukasza Grzegorzka została bardzo ciepło przyjęta podczas premiery na tegorocznym MFF Nowe Horyzonty. W głównych rolach: Jacek Braciak jako trener oraz Karolina Bruchnicka – córka trenera.

„Córka trenera” to pełna dyskretnego humoru historia o poszukiwaniu własnej drogi. Maciej Kornet wybiera się w wakacyjną podróż po Polsce wraz 17-letnią córką Wiktorią. Od wielu lat żyją tylko we dwoje, są nierozłączni. Trasę wyznaczają zawody w tenisie ziemnym, w których bierze udział Wiktoria – wielka chluba ojca trenera. Ich mały, bezpieczny świat zostaje zaburzony, kiedy Maciej bierze pod swoje skrzydła młodego, dobrze zapowiadającego się zawodnika. Podopieczny szybko nawiązuje kontakt z Wiktorią, łączą ich wspólne doznania: pierwszy papieros, alkohol, pierwsza miłość. Od tej pory podróżują rozklekotanym vanem we troje, a każdemu przyświeca inny cel. To może oznaczać tylko jedno – zmiany w stabilnej i zamkniętej małej rodzinie Wiktorii i Macieja.

Film, autorem zdjęć do którego jest Weronika Bilska, był jedną z najbardziej oczekiwanych polskich premier tego roku. Dlatego podczas SPEKTRUM nie poprzestaniemy wyłącznie na pokazie „Córki trenera”, ale zgodnie z motywem przewodnim tegorocznej edycji, jakim jest prezentowanie filmu #odkuchni, zadbaliśmy o spotkanie z twórcą. Publiczność Festiwalu porozmawia o kulisach pracy przy produkcji z tytułowym trenerem – Jackiem Braciakiem oraz filmową córką – Karoliną Bruchnicką, która odwiedzi rodzinny Dolny Śląsk (wychowywała się w niedalekim Wałbrzychu).

Jacek Braciak – aktor teatralny, filmowy i dubbingowy. Absolwent Warszawskiej Akademii Teatralnej. Wielokrotnie nagradzany za najlepsze męskie kreacje drugoplanowe: podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2002r oraz wyróżniony Polską Nagrodą Filmową Orzeł w 2003r. za rolę w filmie „Edi”. W roku 2012 oraz 2017 również otrzymał Polską Nagrodę Filmową Orzeł za kolejno: „Różę” i „Wołyń”. Jedna z czołowych postaci polskiej kinematografii w wydaniu 2018 – poza „Córką trenera” wystąpił również jako jeden z trzech głównych bohaterów głośnego „Kleru” w reżyserii Wojtka Smarzowskiego.

SPEKTRUM odbędzie się w dniach 6-10 listopada w Świdnicy. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa nie tylko ze względu na staranną selekcję nastawioną na najlepsze kino przyszłego sezonu – Świdnicę odwiedzi wielu znakomitych gości, których nazwiska w ostatnim czasie pozostają na ustach wszystkich. Sprzedaż karnetów rusza 16.10, pojedyncze bilety będą natomiast dostępne od 19.10.

Organizatorami pozostają niezmiennie Świdnicki Ośrodek Kultury oraz Wrocławska Fundacja Filmowa. Wydarzenie finansowane jest ze środków Miasta Świdnica i ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.


data ostatniej modyfikacji: 2018-10-08 13:08:39
Komentarze

Nauka języków we Wrocławiu
boks.gif
IH_Wroclaw_220.gif

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni w Polsce
WSSIP_220.jpg
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
wsf_220.gif
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura
 
Polityka Prywatności