9-12.11.2017

Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM

kategoria: festiwale

W drugim tygodniu listopada startuje 3. Świdnicki Festiwal Filmowy SPEKTRUM. Tegoroczna odsłona poświęcona jest roli dźwięku w dziełach filmowych. Poza licznymi pokazami filmowymi, podczas festiwalu na publiczność czekają także wydarzenia związane z muzyką.

Już dziś ruszyła sprzedaż karnetów na festiwal - z tej okazji odkrywamy program Spektrum. W Konkursie Filmów Pełnometrażowych znalazły się tytuły, o których w tym roku nie przestaje być głośno. Pierwszego dnia festiwalu, w czwartek, widzowie zobaczą filmy: laureata tegorocznej, czyli Złotej Palmy w Cannes "The Square" Rubena Ostlunda oraz "Twojego Vincenta" w reżyserii Doroty Kobieli - obraz łączący sztukę i animację, stworzony w koprodukcji brytyjsko-polskiej. Konkursowy piątek rozpoczniemy wielokrotnie nagradzanym w tym roku podczas Berlinale, Festiwalu Filmowego w Gdyni "Pokotem" Agnieszki Holland. Zaraz po nim obejrzymy "Niemiłość" Andrzeja Zwiagincewa, który jest historią rozpadającego się małżeństwa, które na ekranie zamienia życie swojego dziecka w piekło. W sobotę w sali Świdnickiego Ośrodka Kultury zaprezentowane zostaną filmy polskich reżyserów: przepełnione muzyką i relacją dwojga artystów "Serce miłości" Łukasza Rodundy oraz "Dzikie róże" w reżyserii Anny Jadowskiej - przejmująca opowiesć o skomplikowanych relacjach na linii mąż-żona. Konkursową siódemkę zamknie niedzielny pokaz filmu Akiego Kaurismaekiego "Po tamtej stronie", w którym widzimy krzyżujące się losy mieszkańca Helsinek i uchodźcy z Syrii.


Spektrum to również Konkurs Filmów Krótkich. W dwóch blokach zaplanowanych na sobotę znalazły się obrazy takie jak: "Nic nowego pod słońcem" Damiana Kocura, zwycięzcy Złotych Lwów podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni; "Heimat" Emi Buchwald nagradzany przykładowo na Festiwalu Łodzią po Wiśle czy prezentowane w Cannes "Koniec widzenia" Grzegorza Mołdy i "Najpiękniejsze fajerwerki ever" Aleksandry Terpińskiej. Drugi blok to trzy filmy, których tytuły wielokrotnie były już wspominane w mediach. Mowa o debiucie reżyserskim Macieja Stuhra, "Milczeniu polskich owiec"; rozgrywająca się na pograniczu baśni i horroru opowieść "Deer Boy" Katarzyny Gondek oraz pokazywanego w Gdyni "60 kilo niczego" w reżyserii Piotra Domalewskiego.


W programie Festiwalu przewidziano również wiele spotkań z aktorami i reżyserami, na które świdnicka publiczność z pewnością uśmiechnie się ze wspomnieniem ubiegłorocznych dyskusji. Organizatorzy proponują pokazy dla szkół i seniorów, piątkowy quiz filmowy w Ambasadzie San Esco Bar, panele dyskusyjne oraz koncert EABS.


Karnety na Festiwal w cenie 75 zł są dostępne w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy, ul. Wewnętrzna 2 (upoważniają do wstępu na wszystkie wydarzenia z wyjątkiem koncertu EABS. Natomiast bilety na pojedyncze seanse w cenie 5 zł będą sprzedawane od 19. października w Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej w Świdnicy oraz na www.goingapp.pl. Możliwe będzie także nabycie ich podczas Spektrum w holu Świdnickiego Ośrodka Kultury w godzinach otwarcia Centrum Festiwalowego.


data ostatniej modyfikacji: 2017-10-25 13:45:31
Komentarze
 
Polityka Prywatności