Wrocław - imprezy, koncerty, informacje

kategoria
Przejdź do: newsy Wrocław
2017-10-26

Lipali akustycznie w Starej Piwnicy

kategoria: koncerty

wROCKfest.pl zaprasza 26 października do klubu Stara Piwnica na akustyczny koncert LIPALI

Zespół Tomka "Lipy" Lipnickiego zagra swoje utwory w akustycznych aranżacjach. Dla tych, którzy nie zetknęli się jeszcze z akustycznym obliczem Lipali ten koncert będzie prawdziwą muzyczną niespodzianką! Przekonajcie się sami ile subtelności i wdzięku jest w muzyce załogi z Trójmiasta. Repertuar to stare, sprawdzone hity oraz nowe mniej znane kompozycje. Zapowiada się klimatyczny koncert!

Zespół Lipali powstał w 2000 roku z inicjatywy gitarzysty i wokalisty Tomasza Lipnickiego, po rozwiązaniu grupy Illusion w roku 1999. Początkowo Lipali była solowym projektem Lipnickiego, który nagrał debiutancki album "Li-pa-li" w 2000 roku z udziałem muzyków sesyjnych. W nagraniach wzięli udział m.in. klawiszowiec Cezary Morawski i gitarzysta Tymon Tymański.

W 2003 roku na zaproszenie Lipnickiego, dołączyli perkusista Łukasz Jeleniewski i basista Adrian Kulik, z którymi rozpoczął występy jako grupa muzyczna. 27 września 2004 roku nakładem Pomaton EMI ukazał się album pt. "Pi".

25 czerwca 2007 roku nakładem Frontmusic ukazał się trzeci album Lipali pt. "Bloo". Album był promowany singlem pt. "Sen o lepszym dniu".

27 marca 2009 roku nakładem wytwórni muzycznej Lemon Records ukazał się czwarty album grupy pt. "Trio". Na albumie ukazała się m.in. interpretacji utworu "Biała flaga" z repertuaru grupy Republika. W lutym 2010 roku wydawnictwo uzyskało nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii: album roku rock.

21 czerwca 2011 roku ukazał się pierwszy album koncertu zatytułowany "Akustyk Live". Akustyczny koncert został zarejestrowany w sali koncertowej Polskiego Radia im. S. Lutosławskiego (S1)

Ponad trzy lata od wydania "Trio" zespół wrócił do studia nagraniowego, czego efektem stał się nowy materiał. Płyta "3850" została wydana 1 października 2012 roku. Znalazło się na niej 11 nowych utworów. W warstwie muzycznej i tekstowej słychać jak zespół ewoluował, zachowując swój rozpoznawalny rockowy styl połączony z bezkompromisowymi tekstami autorstwa Tomasza Lipnickiego. Pod koniec grudnia 2012 roku, pochodzący z albumu, utwór "Najgroźniejsze zwierzę świata" stał się oficjalną piosenką 21. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Pod koniec września 2014 roku Lipali ogłosiło poszukiwania czwartego członka zespołu. Kilka miesięcy później, 25 lutego 2015r. ogłoszono, że nowym członkiem grupy został Roman Bereźnicki (gitara, śpiew oraz instrumenty klawiszowe). Czwarty w Lipali jest równocześnie liderem i wokalistą grupy LecteR.

26.10.17 godz.20:00 klub muzyczny Stara Piwnica, ul. Krupnicza 15 wROCKfest.pl prezentuje: LIPALI akustycznie, bilety: 35 zł - do 15.09, 40 zł - przedsprzedaż, 45 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne w sieci salonów Empik, Saturn i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: http://starapiwnica.com.pl/bilety/, www.biletin.pl, www.ticketpro.pl

data ostatniej modyfikacji: 2017-08-10 13:22:21
Komentarze

Nauka języków w twoim mieście
BezplatnyTest_220.gif
angielski_hiszpanski_220.jpg
Instytut_Austriacki_220.jpg

Nauka języka za granicą
boks_2015_uniwersalny.jpg

Przegląd uczelni
w Polsce
wsf_220.gif
Dolno__l__ska_Szko__a_Wy__sza_boks_220.jpg
SWPS_220_uni.jpg
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura hol główny budynku WST
miniatura
miniatura Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu