Wydarzenie, które ma za zadanie zgromadzić zarówno hobbystycznych miłośników muzyki, jak i przedstawicieli i działaczy branży muzycznej odbędzie się już w sobotę, 13 maja w Klubie Firlej!
Dokładny program Music Addicted Festival 2017 wygląda następująco:
• 14:30 - Artyści w Social Media- konieczność czy możliwość?
Moderator: Patrycja Strzyżewska
Goście: Martyna Kubicz (MIN T), Sebastian Jóźwiak (Menadżer EABS), Mateusz Holak (Holak) , Hubert Grupa (Europawox Duszne Granie)
• 15:30 - Zosia Samosia muzyki. Czy Hip Hop potrzebuje mainstreamu?
Moderator: Jakub Stemplowski
Goście: Monika Pławucka (Menadżer- Sitek, Waldemar Wall E Kasta), Antoni "Bleiz" Nowosad (Raper, twórca grill funku), Paweł "Emes Miligan" Kudra (raper, wokalista, producent)
• 16:30 - Małe i Wielkie Wytwórnie kontra DIY
Moderator: Marta Konik
Goście: Ania Kłys (wokalistka, kompozytorka), Szymon Nożyński (DSW), Sabina Drozd (menadżer Lari Lu, Melika), Marianna Kosch (Sofar Sounds Kraków)
• 17:30 - Słuchacz czy konsument? Jak zwrócić uwagę i zadowolić odbiorców?
Moderator: Łukasz Sidorkiewicz
Goście: Kasia Gruszka (NOTOPOP), Agnieszka Ejsymont (Sofar Sounds Wrocław), Łukasz Kowalka (TBA music, Radio Afera), Łukasz Lorenc (Regime, Radio Luz)
• 19:30 Część muzyczna
Artyści Festiwalu Music Addicted:
Francis Tuan- muzyk o polsko-wietnamskich korzeniach. Kieruje się zasadą, że pewnych rzeczy nie da się zagrać na komputerze. Dlatego też uprawia swoisty muzyczny recykling - korzystając ze współczesnej techniki loopowania, gra na zakurzonych instrumentach z lat 60. i 70. oraz wietnamskich etnicznych cudach, by za ich pomocą tworzyć zupełnie nową muzykę. Dzięki temu piosenki, które śpiewa, zawierają w sobie zarówno nutę nostalgii, jak i taneczny rytm, a retro brzmienia współegzystują w nich z elektroniką. W swoich utworach Francis Tuan poddaje refleksji zelektryfikowaną teraźniejszość i odnajduje w niej miejsce dla duszy.
Jabłonka- zespół łączący w swojej muzyce elektronikę i trip hop z dźwiękami gitar oraz basów. Ich stylistyka utrzymana jest w klimacie mrozu i listopadowej ciemności, bzika słowa, tumultu półżywych i niepokojących bitów. Prezentują prostą, chłodną melodię, którą ociepla oszczędny, aksamitny wokal. Muzyczne poletko dzieci lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych, które cenią treść i chcą o sobie opowiedzieć.
Lor- zespół powstał na początku 2015 roku, gdy pod wpływem obrazu Ogród Szczęśliwych Zmarłych Friedricha Hundertwassera została skomponowana pierwsza piosenka The Garden of Happy Dead People. Grupę tworzą utalentowane nastolatki z Krakowa: Julia Skiba (komponuje i gra na pianinie), Paulina Sumera (pisze teksty), Jagoda Kudlińska (śpiewa) i Julia Błachuta (gra na skrzypcach). Dziewczyny prezentują muzykę niezwykle klimatyczną, opartą na brzmieniach skrzypiec i pianina, które świetnie współgrają z subtelnym i ujmującym wokalem. Same o sobie mówią, że grają folk, a inspiracją do tworzenia stanowią artyści tacy jak: Tom Rosenthal, sóley, Agnes Obel, czy Birdy.
Bilety: 15 zł