19 lutego 2015 (czwartek)
(Archiwum)

Artur Majer gościem otwarcia 4. sezonu Polish Cinema for Beginners

kategoria: kino

19 lutego rozpocznie się czwarty sezon Polish Cinema for Beginners – wyjątkowego kursu historii polskiego kina organizowanego w całości w języku angielskim. Jest to pierwszy zarówno w naszym mieście, jak i w skali całego kraju, projekt filmowy tak bezpośrednio zwracający się do publiczności niepolskojęzycznej.

Filmem otwarcia czwartego sezonu Polish Cinema for Beginners będzie komedia Juliusza Machulskiego "Kingsajz". Kto pamięta, że w Polsce istniała niegdyś Szuflandia - kraina zamieszkana przez krasnoludki, które przy pomocy tajemniczego eliksiru mogły powiększyć się do ludzkich rozmiarów i przenieść się do krainy wolności, konsumpcji i rozkoszy? Ociekająca humorem i erotyką komedia fantasy ukazująca w krzywym zwierciadle system komunistyczny, do dziś pozostaje jednym z najbardziej kultowych polskich filmów.


Ekspertem, który wprowadzi widzów w kontekst filmu podczas pierwszego pokazu, będzie autor książki "Kino Juliusza Machulskiego" Artur Majer. Majer jest doktorem nauk humanistycznych ze specjalnością nauki o sztuce, filmoznawca, wykładowcą akademickim, członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej oraz Koła Piśmiennictwa Filmowego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. W kręgu jego zainteresowań są: historia filmu polskiego, analiza dzieła filmowego, proces i organizacja produkcji filmowej oraz komunikacja interpersonalna. Spotkanie z gościem poprowadzi Adam Kruk, filmoznawca i krytyk filmowy, odpowiedzialny za program przeglądu.

Czwarty sezon Polish Cinema for Beginners zainaugurowany zostanie 19 lutego w Kinie Nowe Horyzonty o godzinie 19:00. Bilety, w cenach 16 zł i 13 zł (ulgowe), nabyć można przed seansami w kasach kina i na stronie kinonh.pl. Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na: http://polishcinema.com.pl/ i https://www.facebook.com/polishcinema.


opublikowano: 2015-02-11
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
31 marca 2026 (wtorek), godz. 19:15
Przemiana
31 marca 2026 (wtorek), godz. 22:00
Jazz Jam Session
1 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
Wodecki Tribute Zespół Konie
1 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:15
Przemiana
1 kwietnia 2026 (środa), godz. 22:00
Latin Jam Session
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Electric Blues by Adeama Walkowiak
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 19:00
Rubinowe gody 2
2 kwietnia 2026 (czwartek), godz. 21:30
Blue Jam Session
3 kwietnia 2026 (piątek), godz. 19:00
Rubinowe gody 2
Polityka Prywatności