Pozostał tylko niespełna miesiąc do rozpoczęcia pierwszej edycji konferencji IT Code::Dive organizowanej przez wrocławski oddział Nokii. Chętnych do wzięcia udziału w tym święcie programistów przybywa z dnia na dzień. Rejestracja potrwa do 30 października, jednak nie warto zwlekać, bo wolnych miejsc jest już niewiele!
5 listopada Wrocław zmieni się w nieoficjalną europejską stolicę IT, a to za sprawą zaproszonych na konferencję Code::Dive światowej sławy programistów - Scotta Meyersa, autora serii książek o efektywnym wykorzystaniu języka C++, Venkata Subramaniama, założyciela Agile Developer oraz Andrzeja Krzemieńskiego, jednego z najbardziej znanych polskich programistów. W sumie organizatorzy zaplanowali 13 wykładów prowadzonych równolegle w dwóch salach. Pełna agenda konferencji dostępna jest na stronie wydarzenia: www.codedive.pl
Aby wziąć udział w Code::Dive, wystarczy wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na oficjalnej stronie konferencji. Nie jest to jednak równoznaczne z otrzymaniem biletu - pierwszeństwo mają osoby z doświadczeniem technicznym np. czynni zawodowo programiści bądź testerzy. Po wstępnej weryfikacji, do każdej osoby zostanie przesłany mail z informacją, czy otrzymała ona bilet wstępu czy też została wpisana na listę rezerwową. Bez obaw jednak że "rezerwowi" zostaną odesłani z przysłowiowym "kwitkiem" - dla nich przewidziana jest transmisja on-line, jednak i w tym przypadku ilość miejsc jest ograniczona.
- "Sale wykładowe pomieszczą maksymalnie 1300 osób, a zainteresowanie ze strony uczestników jest bardzo duże, dlatego zdecydowaliśmy się na selekcję gości, aby na konferencji spotkali się rzeczywiście pasjonaci programowania, a nie przypadkowe osoby" - mówi Konrad Fuławka z Nokii, organizator wydarzenia.
Udział w konferencji jest całkowicie bezpłatny. Na uczestników czeka prócz masy merytorycznej wiedzy (ponad 10 godzin wykładów!) nawet darmowa pizza :D
Konferencja Code::Dive jest całkowicie darmowa, co wyróżnia ją na tle europejskich i światowych imprez tego typu. Nokia, która na co dzień korzysta z doświadczenia i pracy programistów, tym razem oferuje im coś od siebie - jedyną w swoim rodzaju możliwość spotkania i wymiany myśli, nie tylko podczas 10 godzin wykładów, ale też podczas całego wydarzenia i after party.