Po rocznej przerwie na scenę kameralną Wrocławskiego Teatru Lalek powraca przedstawienie "Parlament Europejski kontra Kryzys". To już trzecia edycja interaktywnego spektaklu edukacyjnego, w którym widzowie wcielają się w rolę posłów do Parlamentu Europejskiego i podejmują ważne decyzje dla Europy. Przedstawienie będzie można obejrzeć od 9 do 12 oraz 16 września 2014 r. o godz. 10.00 i 12.00. Spektakl zrealizowano z inicjatywy Biura Informacyjnego Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.
Tegoroczna edycja spektaklu zbiega się z decyzjami, które wkrótce będą rzeczywiście podejmowane przez Parlament Europejski, takimi jak wybór Komisji Europejskiej, wybór Rzecznika Praw Obywatelskich oraz wsparcie dla krajów szczególnie dotkniętych kryzysem gospodarczym. Udział w spektaklu jest zatem doskonałą okazją do poznania mechanizmów podejmowania decyzji w PE w bieżących kwestiach o dużym znaczeniu dla UE.
Spektakl powstał głównie z myślą o młodych osobach, które dopiero uczą się trudnych wyborów życiowych i politycznych. Nigdy nie wiadomo jak zakończy się przedstawienie - o tym będą decydować sami widzowie. Scenariusz przewiduje kilka wariantów i każda decyzja posłów, nawet wstrzymanie się od głosu, ma swoje znaczenie. Dzięki temu uczestnicy mogą nie tylko zapoznać się z istotą funkcjonowania Unii Europejskiej i pracą posłów do PE, ale również zmierzyć się z podejmowaniem trudnych decyzji, szukaniem kompromisu oraz zrozumieć jak ich decyzje przekładają się na codzienne życie.
Przedstawienie powstało przy udziale następujących osób:
Koncepcja spektaklu: Jakub TabiszAktorzy: Kamila Chruściel, Marek Koziarczyk, Konrad Kujawski, Tomasz Maśląkowski, Sławomir Przepiórka oraz Józef Frymet, Patrycja Łacina-Miarka, Marta Kwiek i członkowie Stowarzyszenia "Wielosfer".
Przedstawienie jest nieodpłatne, ale konieczna jest wcześniejsza rezerwacja - o udziale grup decyduje kolejność zgłoszeń. Opiekunowie grup zainteresowanych obejrzeniem spektaklu są proszeni o kontakt z Biurem Organizacji Widowni Wrocławskiego Teatru Lalek pod numerem telefonu 71 335 49 11 lub 71 335 49 12.Więcej informacji:
http://www.europarl.pl/pl/