22 listopada 2012 (czwartek)
(Archiwum)

Globalnie o żywności

Czy światowa gospodarka żywnościowa działa w zgodzie z prawami człowieka? Jak tę sytuację ocenia Ioana Cismas, pracownik Genewskiej Akademii Międzynarodowego Prawa Humanitarnego oraz Praw Człowieka? Odpowiedzi na pytania z zakresu prawa do żywności można będzie uzyskać podczas wykładu
i dyskusji na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

W dniu 22 listopada 2012 r. (czwartek), o godz. 10.00 w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbędzie się wykład otwarty pod tytułem „Światowa gospodarka żywnościowa w kontekście praw człowieka –  inspiracja do myślenia i działania/A human rights approach to food systems - food for thought and food for action”.

Podczas wykładu Ioana Cismas, pracownik naukowy Genewskiej Akademii Międzynarodowego Prawa Humanitarnego oraz Praw Człowieka przybliży słuchaczom zagadnienia prawa do żywności, zaprezentuje przyczyny głodu i niedożywienia w różnych częściach świata. Przedstawi też rozwiązania, które mogą pomóc w zniwelowaniu nierówności globalnych. Omówi alternatywne modele dla rozwoju obszarów wiejskich na świecie.

- Podczas prelekcji, Ioana Cismas skupi swoją uwagę na kwestii dostępu do ziemi oraz zawłaszczania ziemi w krajach globalnego południa – informuje dr Agnieszka Piasecka
z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, koordynator wydarzenia. – Natomiast po wykładzie zaprosimy uczestników spotkania do wymiany poglądów na temat gospodarki żywnościowej. Nieznajomość języka angielskiego nie będzie tutaj najmniejszym problemem. Chcąc zwiększyć szanse udziału osobom zainteresowanym tematem, zadbaliśmy o to, aby zarówno wykład, jak i dyskusja były tłumaczone na język polski.

Popołudniu warto także odwiedzić Kino Helios Nowe Horyzonty – o godz. 16.30 odbędzie się tam projekcja filmu „Życzymy Państwu Smacznego”. Po filmie można będzie m.in. podyskutować o jego treści z Ioaną Cismas.

Wykłady Ioany Cismas i debaty odbędą się w ramach Tygodnia Edukacji Globalnej. Są częścią projektu Polskiej Akcji Humanitarnej „Wiedza prowadzi do zmian! Silna współpraca pomiędzy organizacjami pozarządowymi i środowiskiem akademickim
w promocji zagadnień rozwojowych wśród polityków i społeczeństwa | Knowledge Makes Change (KMC)! Strong co-operation between NGOs and academics In promoting development among politicians and public”. Powstały przy wsparciu Unii Europejskiej.

Wstęp jest bezpłatny.


opublikowano: 2012-11-16
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 16:00
Jazz Tramwaj Vertigo
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 17:00
Jazz Tramwaj Vertigo
20 grudnia 2025 (sobota), godz. 23:59
Saturday Night Duets - darmowy wstęp
21 grudnia 2025 (niedziela), godz. 13:00
Hiszpańskie Święta z Julią Szewczyk
21 grudnia 2025 (niedziela), godz. 16:00
New Orleans Christmas by Vertigo Swing Orchestra
21 grudnia 2025 (niedziela), godz. 17:30
Koncert przy świecach: Tribute to Ozzy Osbourne
21 grudnia 2025 (niedziela), godz. 18:00
Koncert w Blasku Świec: Muzyka Świąteczna z harfą
21 grudnia 2025 (niedziela), godz. 20:00
New Orleans Christmas by Vertigo Swing Orchestra
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 19:00
The Puppini Sisters by Mr.Santa''s Girls
22 grudnia 2025 (poniedziałek), godz. 22:00
The Puppini Sisters by Mr.Santa''s Girls
Polityka Prywatności