Nie musisz być zawodowcem, nie musisz mieć dużych pieniędzy, jedyne czego potrzebujesz to wiedza jak podejmować decyzje! Zapraszamy do udziału w VI Akademii Inwestycji w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie: PODEJMOWANIE DECYZJI INWESTYCYJNYCH!
W czasie spotkań zaproszeni goście podzielą się posiadaną wiedzą na temat analizy sygnałów płynących z rynku, zachowania inwestorów, a także przybliżą możliwości wykorzystania algorytmów komputerowych w procesie inwestowania.
W ramach projektu odbędą się wykłady:
24.kwietnia 2012
1. Automatyzacja handlu- szanse, ograniczenia, narzędzia
Prowadzący Sebastian Zadora, dyrektor Wydziału sprzedaży instrumentów finansowych DM BOŚ SA
Aula, sala 110, budynek A
25. Kwietnia 2012 r.
2. Psychologia podejmowania decyzji
Prowadzący dr hab. Tomasz Zaleśkiewicz, profesor SWPS,
Sala 230, budynek A
26 kwietnia 2012 r.
3. Wyszukiwanie i analiza informacji rynkowych
Prowadzący dr Tomasz Kopyściański, wykładowca WSB we Wrocławiu
Aula, sala 110, budynek A
Kontakt: gp@wsb.wroclaw.pl
Szczegóły http://ai.wsb.wroclaw.pl
Automatyzacja handlu-zalety, ograniczenia, narzędzia. Na wykładzie prowadzący odpowie na pytania: Czym jest automat transakcyjny oraz dlaczego warto stworzyć własny system i grać według precyzyjnie określonych zasad? Jeśli zdecydujemy się na własny automat, od czego zacząć jego budowę i jak zwykle wygląda proces tworzenia systemu. Z jakich narzędzi wspomagających tworzenie automatów może skorzystać inwestor indywidualny?
Psychologia podejmowania decyzji. Podczas spotkania uczestnicy dowiedzą się jak szeroki wachlarz emocji ma wpływ na podejmowanie decyzji inwestycyjnych. Poznają efekty związane z zachowaniem inwestorów, które występują na rynku kapitałowym. Na podstawie wyników badań zostanie także nakreślona sylwetka gracza giełdowego.
Wyszukiwanie i analiza informacji rynkowych. Prowadzący podczas wykładu podpowie w jaki sposób szukać wartościowych sygnałów rynkowych. Jak zidentyfikować te najważniejsze i je interpretować. Czy zawsze opłaca się zdobywać dodatkowe informacje? Czy we wszystko co jest opublikowanych można wierzyć oraz jak radzić sobie z analizą sprzecznych wiadomości. Przybliży także zagadnienie wykorzystywania danych ze sprawozdań finansowych spółek.
dodane przez MakeMyDay