14 grudnia 2011 (środa)
(Archiwum)

Vista Del Mar | Maciej Kułakowski - wystawa fotografii w Firleju

„Vista Del Mar” („Z widokiem na morze”) to cykl fotografii, który powstał na przełomie 2010 i 2011 roku, na wschodnim wybrzeżu Hiszpanii, podczas wyjazdu stypendialnego autora.

Jest on próbą podjęcia na nowo tematu, zaproponowanego przez amerykańskich fotografów w II połowie XX wieku, pod nazwą „New Topography” - oscylującego wokół przestrzeni oraz wpływu człowieka na krajobraz jego egzystencji. Tytuł cyklu nawiązuje do zdjęcia, które wykonał Henry Wessel w 1995 roku.

Fotografie Kułakowskiego odarte zostały z wszelkich „artystycznych falbanek” i zredukowane do stanu zasadniczo topograficznych historii z uwzględnieniem postaci - bardziej jako elementu dopełniającego krajobraz i przenoszącego znaczną ilości informacji wizualnych, niż głównego sprawcy zaistniałych sytuacji. Minimalistyczne kadry w odcieniach szarości przyciągają wzrok widza symetrią, harmonią i spokojem.

Cykl „Vista Del Mar” prezentowany był na Międzynarodowym Festiwalu Fotografii Młodych 2011 w Jarosławiu, gdzie zdobył wyróżnienie. We Wrocławiu zaś eksponowany jest w całości po raz pierwszy (kilka zdjęć prezentowanych było podczas jesiennej edycji TIFF).

Maciej Kułakowski, fotograf, grafik i podróżnik, obecnie mieszka we Wrocławiu, gdzie ukończył fotografię na Akademii Sztuk Pięknych. Odbył również studia w ramach programu stypendialnego na Wydziale Artystycznym UPV w Walencji. Nie należy do ZPAF. Prowadzi bloga  www.maciekkulakowski.tumblr.com

Wernisaż: 16-11-2011 | godzina: 18:00 | bilety: wstęp wolny

Miejsce: Klub Firlej, ul. Grabiszyńska 56, Wrocław,


Wystawa czynna do 14.12.2011.

 

ostatnia aktualizacja: 2011-11-13
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
3 lutego 2026 (wtorek), godz. 22:00
Jazz Jam Session
4 lutego 2026 (środa), godz. 19:00
Ed Sheeran by Wojtek Kiełbasa
5 lutego 2026 (czwartek), godz. 19:00
HISTORIA MUZYKI CZ. 8 KLUB 27
5 lutego 2026 (czwartek), godz. 19:00
HISTORIA MUZYKI CZ. 8 KLUB 27 | SZTUKA NA MIEJSCU
5 lutego 2026 (czwartek), godz. 20:00
Adeama Walkowiak Electric Blues Night
5 lutego 2026 (czwartek), godz. 22:30
Blue Jam Session
6 lutego 2026 (piątek), godz. 20:00
Izzy and the Black Trees + Penthouse |WROCŁAW
6 lutego 2026 (piątek), godz. 20:00
Vertigo Swing Orchestra Classic Night
6 lutego 2026 (piątek), godz. 23:30
Late Night Jazz Jam Session - darmowe wejście
7 lutego 2026 (sobota), godz. 22:00
MR. POLSKA JUMPSTYLE RAVE WIXAPOL WROCLAW
Polityka Prywatności