Organizatorzy, Ambasadorzy i Partnerzy kampanii społecznej Projekt 21 mają przyjemność zaprosić na otwarte spotkanie pt. Projekt 21, czyli jak uratuje nas wysypka przedsiębiorczości.
Podczas spotkania zaproszeni goście przybliżą słuchaczom tajniki stawania się i bycia prawdziwym przedsiębiorcą, sposoby skutecznego planowania kariery, zalety wolontariatu jako istotnej części rozwoju zawodowego, odpowiedzą również na wszystkie nurtujące pytania. Spotkanie poprowadzi jeden z pomysłodawców Projektu 21 Robert Krool - doradca reorganizacyjny, coach, lider zespołów eksperckich, autor 6 książek, wiceprezes zarządu i fundator Fundacji na rzecz promocji przedsiębiorczości INSTYTUT COPERNICUS, wraz z zaproszonymi Ambasadorami Projektu 21. Spotkanie odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu, 16 listopada o godz. 10:00 Wstęp jest bezpłatny. Czym jest Projekt 21? W naszym kraju żyje ponad 38 milionów Polaków. 6 278 000 z nich to ludzie młodzi, w wieku od 16 do 26 lat, stojący u progu kariery. Przed nimi trudna decyzja: własny biznes, praca w korporacji, kariera naukowa, a może praca twórcza? Wielu ma pomysł na siebie, ale nie wie jak go zrealizować lub po prostu się tego obawia. Zaledwie 2% z nich odważnie realizuje swoje marzenia. Dlaczego jest ich tak mało? Oprócz oczywistych obaw o trudną sytuację gospodarczą, brak pewności zatrudnienia czy trudności w zdobyciu zaplecza finansowego brakuje im bezpośredniej pomocy i praktycznych przykładów w postaci warsztatów i wsparcia merytorycznego.
Projekt 21 to kampania społeczna, skierowana głównie do młodych ludzi, ale także do ich rodziców i nauczycieli. Realizacja celów Projektu 21 odbywać się będzie poprzez 5 głównych działań:
·cykliczne spotkania młodych ludzi z Ambasadorami i Mecenasami projektu w szkołach i na uczelniach oraz na specjalnych happeningach organizowanych wraz ze sponsorami w całej Polsce (łącznie 21 spotkań), ·wydawanie 9 książek / e-booków, przy pomocy wydawnictwa Studio Emka, poruszających tematyką przedsiębiorczości i osiągania celów w biznesie, ·transmisje on-line programów szkoleniowych oraz konferencji dla młodzieży, w których aktywny udział brać będą Ambasadorzy Projektu 21, ·stworzenie serwisu internetowego o przedsiębiorczości i kulturze wolontariatu dla uczniów, nauczycieli, studentów, wykładowców i rodziców, ·uruchomienie w ramach serwisu e-Biblioteki, zawierającej filmy, e-booki, artykuły, książki i wywiady, dotyczące tematyki Projektu 21.
Ambasadorami i Mecenasami Projektu 21 są ludzie, którzy też kiedyś mieli marzenia o własnym biznesie, wolnej twórczości i byciu liderem, i udało im się te marzenia w modelowy sposób zrealizować. To przede wszystkim Prezesi, Członkowie Zarządów, Dyrektorzy, Liderzy czołowych przedsiębiorstw w Polsce, często także na świecie, a także przedstawiciele wolnych zawodów i osoby znane z życia publicznego.
Głównymi Partnerami Projektu 21 jest Grupa TP (Telekomunikacja Polska S.A. oraz PTK Centertel, operator sieci Orange), Ogilvy Interactive, Herbapol, partnerem mediowym jest telewizja TVN, Goldenline, transmisje online.