6 czerwca 2011 (poniedziałek), godz. 23:00
(Archiwum)

balet i demiklasyka-kurs

Balet i demiklasyka-kurs

Balet  dla dorosłych to m.in. rozciąganie, zestawy ćwiczeń pomagające w uzyskaniu prawidłowej pozycji całego ciała i utrzymaniu profesjonalnej postawy nóg tancerza. Balet zwiększa sprawność ruchową i fizyczną a ponadto gibkość, lekkość, płynność i swobodę, uczy elegancji, ładnej postawy i wyrazu.

Demiklasyka to sztuka baletowa opierająca się głównie na układach choreograficznych; nie jest to czysta forma klasyczna, gdyż mieszana jest z tańcem współczesnym.
Podczas kursu uczyć się będziemy między innymi podstaw baletu klasycznego. Przez pierwszą godzinę poprowadzimy profesjonalną lekcję baletu, która zawierać będzie ćwiczenia przy drążku, oraz zestaw ćwiczeń na środku sali, m.in. adagio, allegro, kręcenia piruetów, skoki, rozciąganie. Ćwiczenia będą nazywane terminologią francuską.
Na drugiej godzinie będziemy uczyć się kombinacji tanecznych, krótkich demi klasycznych układów choreograficznych, czyli, formy klasycznej mieszanej z tańcem modern. Po kursie złączymy wcześniej nauczone układy, z których powstanie etiuda taneczna.

Termin: 22.05-10.07, 8 spotkań, niedziela g. 11.00-13.00

Zapisy: http://www.akademiaruchu.com.pl/pol/Zapisz-sie-na-zajecia

Więcej informacji: www.akademiaruchu.com.pl

dodane przez abba


ostatnia aktualizacja: 2011-05-07
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
3 kwietnia 2026 (piątek), godz. 19:00
Rubinowe gody 2
3 kwietnia 2026 (piątek), godz. 19:00
Vertigo Diamonds
3 kwietnia 2026 (piątek), godz. 22:30
Late Night Jazz Jam Session - darmowe wejście
3 kwietnia 2026 (piątek), godz. 22:30
UNDERCONTROL pres. ANOLUXX |
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 19:00
Alicia Keys by Ola Turoń
4 kwietnia 2026 (sobota), godz. 22:00
Saturday Night Duets - darmowy wstęp
7 kwietnia 2026 (wtorek), godz. 22:00
Jazz Jam Session - darmowe wejście
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 19:00
The Beatles by Natalia Podwin
8 kwietnia 2026 (środa), godz. 22:00
Latin Jam Session
Polityka Prywatności