22 maja 2011 (niedziela)
(Archiwum)

Mandala Performance Festival VII edycja

Celem projektu jest wielowątkowa prezentacja sztuki tańca współczesnego i performance. Taniec i performance uważane są za dziedziny sztuki, które przekraczają granice i stanowią pola badawcze na użytek współczesności i przyszłości.

Bez znajomości nowych choreografii, trudno ogarnąć zmiany w coraz bardziej interdyscyplinarnej sztuce współczesnej.
Różnorodność prezentacji artystów jest kluczowym elementem projektu. Tworzenie w różnych warunkach, indywidualne zainteresowania tematyką, estetyką, podejściem do procesu twórczego, odgrywają ważną rolę w pracy artystów. Do programu zaproszeni zostali artyści z Polski, z Argentyny,  z  Litwy, Węgier,  Belgii.  Program ukazuje wielokulturowość postaw artystycznych – które łączą i mają polemiczny charakter.

Przedstawienia, które zaprezentujemy w trakcie trwania programu zapraszają do współudziału w podejmowaniu różnorodnych, ale istotnie współczesnych tematów. Ruch, taniec, cielesność są elementami składowymi spektakli. 

Program wydarzenia ma ambicje pokazywać przegląd aktualnych metod pracy, trendów rozwojowych i estetycznych rozstrzygnięć.
W sensie koncepcyjnym dominuje zainteresowanie procesami artystycznymi i ich związkiem ze współczesnością. Analizuje się przyszłość tańca i performensu w relacji z innymi rodzajami sztuki, a także z szybkimi procesami zmian we współczesnym świecie.
Od  I edycji festiwalu Mandala  kuratorem projektu jest Adam Kamiński.
Od 2010 roku głównym organizatorem festiwalu jest Centrum Sztuki Impart.

Artyści zaproszeni do udziału w VII edycji wydarzenia to min:
Maria Dolores Silvestro, Konrad Szymański, Dominika Knapik, Marta Ziółek, Andrius Mulokas, Lisa Vereertbrugghen, Olivia Reschofsky, Kacper Lipiński, Katarzyna Źejmo, Dobrochna Krówka   


ostatnia aktualizacja: 2011-05-07
« powrót
Komentarze
Wybrane imprezy we Wrocławiu i okolicy
5 lutego 2026 (czwartek), godz. 22:30
Blue Jam Session
6 lutego 2026 (piątek), godz. 20:00
Izzy and the Black Trees + Penthouse |WROCŁAW
6 lutego 2026 (piątek), godz. 20:00
Vertigo Swing Orchestra Classic Night
6 lutego 2026 (piątek), godz. 23:30
Late Night Jazz Jam Session - darmowe wejście
7 lutego 2026 (sobota), godz. 22:00
MR. POLSKA JUMPSTYLE RAVE WIXAPOL WROCLAW
7 lutego 2026 (sobota), godz. 23:59
Saturday Night Duets - darmowy wstęp
8 lutego 2026 (niedziela), godz. 16:00
Klaudia Kerstan Love Is In The Air
8 lutego 2026 (niedziela), godz. 20:00
Cieniu - Astrofunk 3000
9 lutego 2026 (poniedziałek), godz. 20:00
Best Of Sade
10 lutego 2026 (wtorek), godz. 22:00
Jazz Jam Session
Polityka Prywatności